Battleheart Legacy

Verdikt
86

Po všech stránkách povedená a hlavně přístupná RPG hra, která baví o to víc, že shodila něco ze své žánrové složitosti. Battleheart Legacy lze díky tomu doporučit de-facto každému uživateli.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Mika Mobile
Vydání: 28. května 2014
Štítky: fantasy, rpg

Battleheart Legacy vypadá fantasticky, hemží se zajímavými nápady a díky tomu nikdy neupadá do stereotypu. Nejpozoruhodnější na hře je ovšem fakt, s jakou lehkostí prezentuje i nováčkům komplikované systémy RPG her. Bere si jejich základy, transformuje je do akčněji pojaté záležitosti, přidává nerušivou příběhovou linii. Svět k prozkoumávání zůstává, stejně jako nepřátelé k poražení i hromada sesbíratelných předmětů. Tohle je recept, podle nějž musí vzniknout parádní titul. A taky že ano.  

Své dobrodružství začínáte v malé vesnici, v níž vám jsou vysvětleny základy pohybu a boje a od této chvíle máte volnou ruku v tom, jaký úkol se vydáte plnit. Stejně jako v drtivé většině her na hrdiny strávíte notnou dávku času explorací prostředí, potýkáním se s nepřáteli a vylepšováním vaší postavy. Hlavní důvod, proč je Battleheart Legacy tak přístupnou hrou, tkví v perfektně vyřešeném ovládání, které se spoléhá jen na ťuknutí na displej. Nikdy vás tak nezahltí přílišným množstvím aktivních prvků a současně dobře zvládá souboje i v reálném čase, bez ohledu na to, zda se oháníte zbraní na blízko anebo držíte luk.


Růst postavy je ošetřen v lehce zjednodušených intencích hry. V jejím průběhu dostáváte zkušenostní body nebo se učíte nové dovednosti od jiných postav. Body následně investujete do vylepšování atributů hrdiny. Může jít o obratnost stejně jako magii. Hra vás tímto způsobem velmi plynule a nenásilně nabádá k profilování. Ze svého reka můžete vypěstovat čaroděje i obrněného rytíře, záleží jen na vás. Utracené body se velmi sympaticky okamžitě projeví i v praxi, takže máte opravdu pocit, jako byste se kontinuálně vypracovávali.

Vedle toho se seznámíte s v podstatě klasickou skladbou RPG kratochvílí, od prolézání truhel po plnění originálních zadání. Na Battleheart Legacy se navíc díky malovanému kabátku krásně dívá a všechny jeho součásti uspokojivě ladí. 


Ne že by se nenašlo nic k vytknutí, ale většina toho spadá spíš do kategorie marginálií. Například dialogům ve hře trochu chybí šťáva, pokusy o humor a některé konverzační volby působí toporně. Někteří uživatelé hlásí i drobné bugy, nám ovšem nic takového nepotkalo. 

Za největší klad hry považujeme určitě fakt, že výsledkem je svižné, přímočaré RPG, kde jen nesledujete odvíjející se akce a netopíte se v záplavě statistik. Jste dobrodruh a iniciativu berete přímo do svých rukou. Tak směle vyražte, litovat nebudete.