Battle Racing Stars

Verdikt
70

V této hře si užijete férové závodění. Pokud pro vás tedy férovost nenarušuje střelba z brokovnice nebo házení cihel. Bát se nemusíte ani free-to-play systému. Pokud hledáte rychlou akci, zde si zábavy užijete dostatek.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Halfbrick Studios
Vydání: 1. března 2020
Štítky: mobilní hry, akční, online, závodní

Halfbrick Studios, kdysi na vrcholu své slávy, nyní jaksi přešlapuje na místě a není o něm příliš slyšet. I když megaúspěšný hit Fruit Ninja může vydělávat dodnes. Jejich druhý populární titul Jetpack Joyride se odráží i v dnes recenzované novince. 

Protagonistou je stále Barry, který má před sebou nelehký úkol. Musí závodit v krvavých arénách s dalšími hráči. Ve skutečnosti na vás čeká celá plejáda hrdinů, kteří se liší zbraněmi a výbavou. V každém závodu skutečně stanete proti třem nepřátelům a vyhraje ten, kdo se jako první dostane do cíle. 

Musíte mít ovšem neustále na zřeteli dva problémy. Trať sama vám hází do cesty překážky, nebezpečné bodláky, zpomalovací keře, propadající se plošinky nebo dokonce krvelačné pohyblivé pily. Na druhou stranu můžete využít šikovných skokánků a zrychlovacích ploch. Větší nebezpečí přichází od hráčů samých. Zatímco Barry třímá brokovnici, další postavy dovedou házet cihly, jahody, používat elektrozbraně a další vymoženosti. 

Jak navíc postupujete po úrovních, odemykají se vám další a další prostředky, jak ostatním zabránit ve výhře. S používáním těchto bonusů nechcete příliš otálet, protože je ideální jich za kolo použít co nejvíce. Je to přeci závod, takže vám jde i o čas. Nakonec vyhraje jen jeden a cílová rovinka bývá mnohdy dramatická. Pro každou hru máte náhodně vybranou mapu. Ty se budete postupně učit a tím zlepšovat výsledky. 

Za výhru v závodu získáte balíček s náhodnými odměnami. Ten se odemyká časem (základní 3 hodiny) a najednou udržíte až 4 balíčky. Ve hraní sice omezeni nejste, ale po určité době přestanete získávat balíčky, takže nebude mít příliš smysl pokračovat. Free-to-play model je v tomto ohledu poměrně přívětivý. Platící hráči se rychleji dostanou na vyšší úroveň, a hlavně si odemknou nové postavy. I tak ale zůstanete konkurenceschopní.

Battle Racing Stars v mnoha ohledech připomíná právě Jetpack Joyride, který byl okořeněn o akční multiplayer, kdy soupeříte s dalšími hráči. Přitom sbíráte drahokamy, vyhýbáte se překážkám a snažíte se do cíle dorazit jako první. To znamená, že se ne vždy vyplatí běžet v čele. Mapy se po chvíli mohou přejíst a zpracování jako celek působí „OK“. Halfbrick hrají na jistotu, a tak vás výrazně nezklamou, ale ani nepotěší.