Battle Legion

Verdikt
55

Lákají vás velké bitvy plné svištících šípů a děsivých obrů? Battle Legion nabízí velkolepé stavění armád a epické střety. Nevýhodou je komplikovaný free-to-play model a pomalý postup hrou.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Traplight
Vydání: 9. července 2020
Štítky: fantasy, mobilní hry, strategie

Premisa hry Battle Legion je veskrze snadná. Postavte proti sobě dvě velké armády a sledujte, kdo nakonec vyhraje. To vše v hezky barevné grafice a se skvělými animacemi.

Nejen, že bitvy sledujete, ale především budujete armády. Na výběr máte z celé řady jednotek. Od pěšáků se štítem, přes lučištníky, až po obry nebo čaroděje. Každá jednotka má své silné i slabé stránky, které musíte správně vyvážit. Největší důraz je kladen na přípravu, protože během bitvy už do boje nijak zasáhnout nemůžete. 

Než se však k těm rozmanitým jednotkám dostanete, čeká vás dlouhá cesta. Zprvu si musíte vystačit s naprostým základem. Navíc se musíte soustředit i na vylepšování jednotek, abyste v bitvách obstáli. K tomu slouží již tradiční úlomky, které sbíráte jako odměnu z otevřených beden. V jednu chvíli můžete mít až tři různé armády a potěší, že vedle agresivních jednotek můžete stavit třeba i zdi a spoléhat na defensivní strategii.

Abyste se dostali do bitvy, musíte zatočit herním polem jako se točí políčka ve výherním automatu. Animace a zpracování hry jsou perfektní, ale připravte se na opravdu komplikovaný monetizační model. Ve hře je hned několik druhů herní měny a každá se používá za jiným účelem. Sbírání úlomků je závislé na náhodě a zároveň potřebuje peníze. Truhly s odměnami se odemykají hodiny a od druhé úrovně vás autoři budou bombardovat nabídkami na úžasně výhodné balíčky všeho druhu.

Pokud chcete vidět pěkně rozhýbané bitvy, Battle Legion vás chvíli zabaví. Jeho předností je, že funguje automaticky a nemusíte mu věnovat příliš pozornosti. To je zároveň jeho slabá stránka, protože výsledek bitvy je často příliš náhodný a odvislý od úrovně jednotek. Ta se zvyšuje pomalu, pokud za hru odmítáte pravidelně platit. Kdybych vám měl doporučit strategii, kde si reálně zahrajete a jejíž free-to-play model nepřipomíná výherní automaty, neváhal bych nad Clash Royale.