Battle Chef Brigade

Verdikt
85

Originální, poutavý, zábavný a dobře nastavený mix akce, logicky a časového presu, to vše pod záštitou kuchařské soutěže bojových šéfkuchařů. Pokud máte otevřenou mysl a nebráníte se nevšedním experimentům, Battle Chef Brigade rozhodně stojí za vyzkoušení.

Počítač

WindowsWindows

19,99 €Steam

Konzole

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nintendo eShop

Další informace

Výrobce: Trinket Studios
Vydání: 20. listopadu 2017
Štítky: anime, spoj tři, akční, logické

A cenu za největší bizarnost posledního listopadového týdne vyhrává... tramtarará… Battle Chef Brigade! V téhle kombinaci 2D mlátičky a logické minihry formátu „spoj tři“ je vaším úkolem rozsekat odporná monstra, vykuchat z nich nejlepší kousky a následně je přetvořit do chutného pokrmu. Navíc si můžete vybrat, zda tuhle cestu absolvujete v kůži ohromného habána nebo mladé slečny, přičemž oba hrdinové si prožijí dost odlišné příběhy. 

ak Mina, tak Thrash se chtějí dostat elitní kuchařské bojové brigády, která cestuje po kraji, potírá zlo a sbírá víc hvězd, než jich Pohlreich a Michelin stačí tisknout. Oba k tomu mají své vlastní důvody, ale jejich prostředky jsou v podstatě stejné – vydat se do arény, zabít co nejvíc agresivních a nebezpečných živočichů, a udělat dojem na nejvybíravější gurmány v celém království.

Akční pasáže vyžadují rychlé prsty, vaření pro změnu otestuje vaši šedou kůru mozkovou, a všechno je to ještě okořeněné lehkými RPG prvky, díky nimž se vaše postava postupem času vyvíjí. V podstatě nic moc zvláštního, ale parodickým tématem a pěkným grafickým zpracováním Battle Chef Brigade suverénně vyčnívá z průměru, zvlášť když si své kulinářské výtvory můžete denně porovnávat s ostatními hráči na žebříčku.

Pokud byste chtěli hru mermomocí kritizovat, slabiny by se samozřejmě našly. Příběh je spíše otravný, dabing vyloženě otřesný a podobně. Ale čert to vem, vyprávěcími pasážemi se můžete přinejhorším proklikat, a pak se pustit do vaření, které je zpracované zkrátka na jedničku. Časový pres funguje výborně, musíte se bleskově rozhodovat a ještě rychleji řešit logické rébusy.

Ty mají mimochodem poměrně bohulibou hloubku, protože symboly, co je potřeba spojit, se liší podle ingrediencí - někdy musíte míchat opatrně, abyste neponičili například křehká vejce, jindy zase používat omáčky, s jejichž pomocí lze obarvit (ochutit) jiné přísady a podobně. Vše navíc ještě komplikuje předem zadaná dominantní příchuť kýženého jídla, zadání hlavní přísady (která často chutná jinak než požadovaná příchuť) a třeba ještě snaha o získání bonusových bodů splněním postranních fines, jako je kupříkladu využití všech ingrediencí z jednoho monstra v jednom pokrmu. Kulinářský systém je zkrátka až překvapivě propracovaný.

Přidejte pohlednou ručně kreslenou grafiku ve východním stylu, spoustu obsahu (jen samotná kampaň vydrží klidně šestnáct hodin) a rozličných variant pokrmů, které můžete vytvořit, a výsledek je jasný. Hra, kterou by si neměl nechat ujít nikdo, koho baví logické rychlovky či neotřelé kombinace žánrů.