Ball Separation

Verdikt
70

Postřehová rychlovka, která otestuje vaše schopnosti koordinace a rychlého uvažování. Princip sice není nejhlubší, ale to nevadí, protože výsledek se i přesto příjemně hraje.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Primary Games
Vydání: 4. listopadu 2013
Štítky: browser-gaming, zdarma, na postřeh, nejhranější na starých hry.cz, online, logické

Hry často nepotřebují složité koncepty a mechaniky, aby dokázaly zabavit. Toho je příkladem i logická rychlovka Ball Separation. Nepředloží před vás pravidla jak z šachového almanachu. Naopak, cíl je naprosto primitivní - modré míčky patří do modré poloviny a žluté do žluté. Na vás bude je tam v časovém limitu dostat.

Toho docílíte pohybem myši, která ovládá bariéru uprostřed obrazovky. Od ní se míčky odrážejí a náhodně poletují. Vaším úkolem bude posouvat zábranu tak, aby míčky mohly proletět mezerou do barevné poloviny, kam patří, ale nikoliv naopak.

To možná zní na papíře vcelku jednoduše, ale vězte, že není. Musíte si zároveň dávat pozor na to, abyste omylem nepropustili balónky, které už jsou ve správné polovině, a po celou dobu si také uvědomovat, který míček patří kam. Hraní Ball Separation místy připomíná pokus o složení origami, zatímco druhou rukou spravujete ponožky. Zkrátka po vás chce najednou činnosti, které se najednou provozují velice obtížně.

Což je také jádro hratelnosti celé hry. Ball Separation začne po chvíli být, co do obsahu, poněkud stereotypní, ale výzva kombinující motoriku, představivost, logiku a rychlost, ta se nikam nevytrácí. Hra je zdarma a k dispozici v internetovém prohlížeči, můžete ji tedy bez obav zkusit pokořit.