Badland Brawl

Verdikt
85

Jestli vás na telefonu baví soupeřit s dalšími hráči v online duelech, Badland Brawl vedle povedeného zpracování nabízí také značný důraz na zručnost. Navíc potěší opravdu přívětivým free-to-play modelem.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Frogmind
Vydání: 11. října 2018
Štítky: mobilní hry, akční, online, strategie

Frogmind mají na svém kontě oceňovanou adventuru Badland, na kterou dodnes s láskou vzpomínám. Právě vydané pokračování nese stejný název, ale původní hru nepřipomíná téměř v ničem. Pryč je estetika černých siluet na barevném pozadí a pryč je i ona fyzikální hratelnost, tedy alespoň částečně.

Badland Brawl se přesouvá do vod online duelů, ve kterých se střetnou dvě mocné a po zuby ozbrojené věže. Každý hráč ovládá jednu z nich. Abyste hru lépe pochopili, postačí si představit, že spolu Clash Royale a Angry Birds mají potomka. Dobýváte protivníka, k tomu používáte karty pro vyvolání zbraní a vojáků, ale místo vypouštění na bitevní pole všechny zbraně odpalujete z obřího praku.

Mírný problém mám s ovládáním. Nejprve upravíte výšku a následně sílu odpalu. Chce to trochu cviku, a i po delším hraní jsem měl pocit, že mě míření zdržuje. Okamžité reakce přitom vedou k úspěchu. Oproti jiným strategickým hrám je zde kladen výrazně větší důraz na zručnost. Musíte se trefovat přesně, a i drobná nepřesnost vám může výrazně uškodit.  

Důležitá jsou opět komba – například můžete vhodit na zem bombu a následně ji do protivníkovi věže dotlačit bojovníkem s palicí, nebo ji odpálíte jinou raketou. Možností je spousta a vynalézavosti se meze nekladou. Svou roli hraje i fyzika, která je mnohdy nepředvídatelná, takže přesný průběh hry nikdy nemáte v rukou. 

Samozřejmě nechybí sbírání odměn, zde v podobě vejcí. V nich se ukrývají karty pro vylepšování. V tomto ohledu je hra opravdu vstřícná, protože na otevření odměn nemusíte čekat. Když si ale počkáte, odměna bude větší.

Badland Brawl je velmi příjemnou hrou, jenž osvěží duelový žánr, který je plný strategií a karetních her. Mnohem více se totiž soustředí i na zručnost hráčů. Ovládání tomu možná nejde vždy naproti, ale ve výsledku si užijete rychlou a povedenou zábavu, která vás nijak neomezuje v hraní, a i bez placení můžete soupeřit do zbláznění. S původní sérií to ale vážně nemá nic společného.