Axe.io

Verdikt
80

Axe.io nabídne vzrušující online souboje v aréně i možnost prosekat se hromadou protivníků. Jádrem hry je vylepšování a z něj plynoucí strach, že o vše rázem přijdete.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Crescent Moon Games
Vydání: 9. května 2018
Štítky: arkáda, mobilní hry, akční, online

Kdo nikdy nehrál žádnou .io hru, jako by ani nebyl. Tyto tituly zaplavily trh mobilních her, ale připojit se do nich většinou můžete i v prohlížeči na počítačích. Jejich smysl je prostý – obsahují herní arénu, ve které hráči soupeří online, ať už se jako hadi požírají navzájem nebo závodí v autech. Dnešní titul vychází pro telefony a nabídne zábavnou a rychlou hratelnost.

Sekeru v ruce třímáš jako Kratos v God of War. Jakmile spatříš nepřítele, bez mrknutí oka ji po něm vrhneš. Za nic nezískáš totiž víc zkušenostních bodů než za rozseknutou lebku. Kratos má oproti tobě jednu výhodu. Jeho sekyra se sama vrací na povel, v tomto případě si pro ni musíš jako poslušný pejsek doběhnout sám. V lepším případě ji vytáhneš z mrtvoly, v horším ze stromu. 

Jádrem celého zážitku je ovšem vylepšování. Za sbírání zlaťáků a zabíjení nepřátel se vám přičítají zkušenosti, díky kterým postupujete po úrovních. Každá úroveň znamená nějaký bonus. Jednak můžete nést více seker, ale také se třeba naučíte používat štít, takže jste na chvíli chráněni, ale také ovládnete meč nebo sílu ohně. 

Na začátku hry jste velmi zranitelní, máte v zásobě jedinou zbraň a po neúspěšném hodu vám zbydou doslova prázdné ruce. Není tak divu, že si vás protivníci na vyšší úrovni dají jako předkrm. Neplatí to však vždy. Mít vysokou úroveň totiž přináší adrenalin. Stáváte se cílem. Stačí přitom jedno zaváhání, jediná drobná chybka, a je s vámi konec. Umíte sice spoustu fíglů, nesete celý arzenál a na zádech vám visí štít, ale jedna dobře mířena rána vás zastaví. A smrt v této hře znamená konec. Jste zpět na první úrovni.

Dovedete si jistě představit, že souboj v aréně je velmi nebezpečný, rychlý a vyžaduje maximální soustředění. Velká výhoda této hry přichází v podobě rozmanitých módů. Nepostradatelným základem je hra proti počítačem řízeným protivníkům. Ti jsou sice snazší než skuteční soupeři, ale také vás zvládnou převést. Na výběr máte z malé arény a velkého města s okolím. 

Pravá zábava přichází s multiplayerem. Bojovou arénu jsme již zmínili. V druhém módu vyrazíte na pirátský ostrov, kde se proti sobě postaví dva týmy po třech hráčích. Kooperace je v tomto případě klíčová, sólisté to budou mít mnohem těžší. Na druhou stranu, pokud proti vám stojí úplná dřeva, klidně je potopíte i sami. Nakonec je tu plně kooperativní souboj s drakem. Ten probíhá ve velmi omezeném prostoru a nenabízí příliš možností. Určitě jde o nejslabší z celé nabídky variací. 

Velký problém způsobí latence. Tato hra je o přesnosti, rychlosti a reflexech. Připojte se na trochu lagující server a celý zážitek půjde do kytek. To se však nestává vždy, a když hra běží, je opravdu zábavná. Po delším hraní v kuse může být ovšem stereotypní, obzvlášť když neustále začínáte od začátku. Tomu nepomáhá ani úmorná hudba v pozadí. Free-to-play model stojí téměř výhradně na reklamách, kdy se jednou za kolo můžete oživit se získanými předměty i úrovní, ale také znásobit získané herní peníze, za které si kupujete nové vzhledy postav.

Axe.io má jistě co nabídnout. Grafika i zpracování rozhodně neurazí a ovládání je naprosto pohodlné. Základní premisa funguje dokonale a rychlost levelování s neustálým nebezpečím okamžitého pádu přináší vzrušení i frustraci. Výhodou jsou také různé módy a nové postavy. I díky nim si titul zaslouží jasné doporučení.