Avowed

Verdikt

Nové téměř osmiminutové video odhaluje, jak se bude v očekávané novince (nejen) bojovat. Hotová hra by měla dorazit letos na podzim.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Obsidian Entertainment
Štítky: first person, otevřený svět, fantasy, rpg

Předtočené video Developer Direct 2024 zaměřené na hry od Microsoftu odstartovalo bližším představením očekávaného RPG Avowed od Obsidianu, tvůrců Pillars of Eternity či Fallout: New Vegas.

Šéfka vývoje Carrie Patel se postarala o takové ty nutné informace o tom, jak na vás v úkolech čekají náročné morální volby, jejichž váhu pocítíte i později ve světě, který na ně adekvátně zareaguje. To zajímavější popsal šéf vývoje hratelnosti Gabriel Paramo, který se zaměřil na soubojový systém.

V Avowed budete mít na výběr z mnoha různých smrtících prostředků, mezi nimiž budete bleskurychle přepínat, přičemž nechybí ani celé předpřipravené sety. Na nepřátele můžete jít s mečem a štítem, vybavit se lukem či pistolí, ale nechybí ani magické hůlky, přičemž ruce máte dvě, takže můžete v každé držet, co se vám zlíbí.

Ve videu můžete vidět hojné využívání blokování, parírování i uskakování. Nebudou chybět ani speciální schopnosti (přitažení nepřátel, jejich přišpendlení na místě) a hrátky s živly (můžete nepřítele zmrazit a pak ho jednou ranou rozsekat na kousky mečem).

Záběry ve mně zanechávají trochu rozporuplné pocity. Krajinky vypadají nádherně a možnost mixovat tolik typů zbraní zní opravdu zajímavě, ale souboje z videa nepůsobily zrovna akčně a postavě jako by bylo úplně jedno, že do ní někdo řeže a že se krčí pod útoky nepřátel.

Snad mě jen klame zdání a v reálu to bude velmi příjemný souboják. Avowed vyjde letos na podzim na počítačích, Xboxu Series X/S a v předplatném Game Pass.