AUX B

Verdikt
65

Logické hraní si s kabely se hodí k odpočinku, než k potrénování logického myšlení. Nehledejte ani zlepšení svých technických schopností. Hře by pomohl lepší hudební doprovod a obtížnější úrovně, ale i tak se jedná o povedený kousek.

Další informace

Výrobce: Christian Schnellmann
Štítky: 2d, hlavolamy, logické

AUX B je o logickém zapojování kablíků za účelem rozběhnutí domácího kina. Zelený kabel od reproduktoru patří do zelené zdířky, zatímco růžový kabel od mikrofonu do růžové. Takovou normu kdosi nastavil je třeba se tím jako uživatel řídit. Občas se nám ale stane, že se ve změti kabeláže nedá vyznat a ani barvičky nám nepomohou.

Začíná to zcela nevinně. Na jedné straně obrazovky máte zelený šestihranný výstup, který musíte propojit se zeleným šestihranným vstupem na straně druhé. Takže mezi nimi natáhnete kabel a máte vyhráno. Jenže později se k vašemu šestihranu přidá i audio kabel o třech malých zdířkách ve tvaru trojúhelníku a i klasický jack. Na výstupu pak máte jeden a na cílovém vstupu druhý.

Jak tedy z šestihranu uděláme potřebného jacka? Logickým přepojováním kabelů přes různé platformy. Strčením šestihranu do zdířky dostaneme dva trojúhelníkové, které zastrkáme do odpovídajícím vstupům, abychom někde konečně dostali jacka, rozezněli reproduktor a dokončili úroveň.

Náročnost úrovní postupně stoupá. Kromě přibývajících platforem, ve kterých vám natahané kabely budou dělat pěkný zmatek, se rozšiřuje i záběr - pozdější úrovně jsou tak obsáhlé, že se nevejdou na jednu obrazovku. V tu chvíli jste schopni kabel natáhnout pouze tam, kam vidíte a nevyhnete se tak vymýšlení správné cesty ještě před tím, než začne kabely vůbec tahat.

AUX B v základu nabízí 40 úrovní, které si dále můžete za peníze rozšířit o dalších 120. Naprostá většina z nich vám mozek nezavaří. Často máte jen jednu nebo dvě možnosti, jak úroveň začít a pak už jen přepojujete, jak to jde, a reprák najednou hraje. Grafická stránky hry neoslní, ale účel splňuje dokonale. Vzhledem k tomu, že se jedná o hru se zapojováním reproduktorů, očekávali bychom mnohem lépe zvládnutou zvukovou stránku, než jen pořád dokola ten samý zvuk při konečném zapojení. Ve výsledku jde ale o příjemný lehce logický odpočinkový zážitek.