Auto Chess

Verdikt
70

Pokud vám nevadí dlouhá herní doba a hledáte propracovanou strategii pro telefony, Auto Chess může být dobrou volbou. Jen si dejte pozor, k nováčkům hra přívětivá moc není.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Dragonest Game
Vydání: 5. června 2019
Štítky: moba, mobilní hry, rpg, strategie

Spousta populárních her vznikla modifikováním jiných. Příkladem je třeba původní DOTA. A z DOTA 2 zase vznikla hra Auto Chess, která právě vyšla i na telefony.

Pokud jste stejně jako já Auto Chess na počítači nehráli, budete po zapnutí téměř ztracení. Hra je k nováčkům tak nepřívětivá, že samo přihlášení funguje až na několikátý pokus. A úvodní tutoriál? Ten vás naučí, jak kupovat jednotky a umisťovat je do pole. Proč to ale děláte, které máte kupovat a přesně kam je na šachovnici umisťovat, to nezjistíte. A dost možná to nezjistíte ani po hodinách hraní.

Zkusil jsem se do hraní ponořit a pochopit ji za chodu. Více jednotek stejného typu můžete spojit a tím vytvořit jednu silnou. Velikost vašeho týmu je omezena, takže právě neustálé zlepšování je jedinou cestou k úspěchu. Zjistíte, že některé jednotky spolu fungují lépe. Na výběr však máte z desítek postav a jen těžko si rychle sami zjistíte, která spojení mají smysl, a která ne. Hra vám v tom navíc nijak nepomáhá.

Na konci každého kola získáte mince a jednu radu pro vás rovnou mám. V nabídce vidíte jen omezený počet bojovníků a nesmíte se bát utrácet za vygenerování nového setu. Jen tak včas naleznete potřebné jednotky. Zároveň můžete utrácet peníze a zvyšovat svou úroveň, čímž můžete vyložit více jednotek na plochu. Z osobní zkušenosti je však méně silnějších jednotek lepší než více slabších. 

Po chvíli hraní jsem si uvědomil, že vlastně vůbec nesleduji zápas a jen prohledávám obchod a přemýšlím, které jednotky chci kupovat. To je evidentně mnohem zásadnější část. Proto je trochu s podivem, proč se v názvu hry objevují šachy. Ano, hrajete na šachovém poli, ale jaký význam má umístění jednotek jsem nezjistil ani nepocítil. Ohromnou překážkou však bude herní doba, která se u jedné hry pohybuje okolo půl hodiny.

Free-to-play model přitom staví na prodeji Season Passu, který vám dá přístup k více odměnám. Ty jsou však veskrze kosmetické, od nových avatarů, animací, vzhledů, až po herní pole. Výhodu nad neplatícími soupeři byste získat neměli, což je jedině dobře. Není pochyb, že Auto Chess je propracovanou strategií, ale sám si ještě nejsem jistý, jak moc propracovanou. Přístup k nováčkům má hra otřesný, čemuž nepomůže ani dlouhá herní doba. Když se do toho ponoříte a máte na jedno klání na telefonu půl hodiny, můžete se ale dobře bavit.