Atomic Heart

Verdikt

Lákavá chystaná akční hra poodhaluje závoj. Přesné datum vydání stále neznáme, ale mělo by to být ještě letos.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Mundfish
Štítky: sci-fi, first person, retrofuturistická, alternativní historie, akční

Retrofuturistická akce Atomic Heart od studia Mundfish, zasazená do Sovětského svazu padesátých let v alternativní historii, nás svou stylizací připomínající východní odpověď na BioShock zvládla zaujmout už před několika lety. Na letošním Gamescomu se sice neukázala v hratelné podobě, vývojáři ale posílají aspoň nový trailer.

Video s výjimkou krátké pauzy s tancujícími robotkami předvádí zejména značně frenetické souboje proti všemožným mutantům, robotům a dalším nepřátelům, kteří na vás a na majora Nečajeva budou číhat v bunkru číslo 3826. Pusťte si trailer výše!

Vedle střelných zbraní vám v Atomic Heart pomůžou i některé druhy těch chladných, případně prototyp rukavic propůjčujících svému nositeli speciální schopnosti fyzikální manipulace. Můžete tak nepřátele třeba telekinezí vymrštit do vzduchu nebo je zmrazit a v křehkém stavu roztříštit. Dostupných typů zbraní má být ve hře přes třicet, většina z nich pak má jít různě modifikovat a vylepšovat, budete tedy moct dát průchod své vynalézavosti.

Střílečka ruského studia Mundfish stále nemá konkrétní datum vydání, byť tvůrci opět potvrzují, že by měla stihnout vyjít v posledním čtvrtletí letošního roku. Tým se po propuknutí Ruskem vedené války na Ukrajině přesunul z Moskvy do jiného, blíže nespecifikovaného města, kde pokračuje ve vývoji.

Atomic Heart by měl každopádně vyjít na PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5, Xbox One a PlayStation 4. Od prvního dne by měl být dostupný také v Game Passu.