Atlas Fallen

Verdikt

Kouzelná fantasy z pouštní země, v níž se pomocí magie pustíte do boje se samotnými bohy. Hra vypadá zajímavě, na více informací si ale zatím budeme muset počkat. Titul by měl vyjít příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Deck 13
Štítky: fantasy, otevřený svět, adventura, akční

Na letošním Gamescomu se představila hra Atlas Fallen. Pracují na ní tvůrci série The Surge, studio Deck13. Ovšem místo soulslike sci-fi akce jako v předchozích případech se tvůrci vrhli do pískem zahaleného fantasy.

V Atlas Fallen je lidstvo zotročeno bohy. Vaše postava, kterou si můžete vytvořit dle vlastní libosti, naštěstí narazí na magickou rukavici, s ní dokáže ovládat písek a vytvářet z něj různé zbraně. Rukavice má ovšem mnohem větší potenciál. A možná dokáže porazit i samotné bohy, jen je třeba najít veškeré části rozházené napříč celým světem.

Jestli právě skřípáte zuby, že tu máme další otevřený svět, netřeba panikařit. V Atlas Fallen nepůjde o masivní mapu, co vás hned na úvod zahltí spoustou ikonek. Místo toho se dočkáte jednotlivých lokací, které se postupně odemykají. Na dnešní dobu téměř nevídané rozhodnutí!

A není jediné: Soubojový systém nebude ve stylu soulslike. Místo toho těží z dynamického pohybu podobně jako třeba v Bayonettě nebo Devil May Cry a množství různých kombinací vaší výbavy. Vaše rukavice navíc díky úspěšným zásahům postupně získává větší sílu, až můžete provést finální epické kombo.

To zní slibně, stejně jako důraz na příběh, který bude hlavním hnacím motorem hry, ale třeba i skutečnost, že všechno můžete odehrát ve dvojici ještě s dalším hráčem. Atlas Fallen by tak potenciálně mohla být odpověď pro všechny, kteří chtějí hry ve stylu staré školy, ale s moderní příchutí.

Kdy přesně se o tom budeme moci přesvědčit, ovšem vývojáři neprozradili. Musí nám tak zatím stačit neurčité datum oznámení, že by hra měla vyjít příští rok.