Atlas

Verdikt

Fanoušci MMO her ví, že žánrový trh v posledních letech nepříjemně stagnuje. Sem tam probleskne něco, co zní celkem zajímavě, ale na opravu velký projekt, co by zahýbal scénou, čekáme už nějaký ten pátek. Těžko říct, zda se jím může stát námořní MMORPG survival Atlas. Minimálně na pohled ale vypadá lákavě.

Počítač

WindowsWindows

24,99 €Steam

Další informace

Výrobce: Grapeshot Games
Štítky: piráti, survival, first person, mmo, otevřený svět, multiplayer, rpg

Na letošních Game Awards jsme se dočkali několika velkých oznámení a taky několika oznámení velkých her. Jednou z nich bude Atlas, pirátský MMO survival od tvůrců Ark: Survival Evolved, studia Wildstar, který svého předchůdce přeroste více než tisícinásobně. Svět má najednou pojmout až 40 tisíc hráčů.

Z přiloženého traileru vypadá Atlas rozhodně živěji než jeho přímá konkurence Sea of Thieves, takže snad v něm skutečně bude co dělat, i když zrovna nebudete mít partu podobně naladěných korzárů. Ať už budete hledat poklady, bojovat proti drakům, střílet z děla, potápět se nebo se jen tak plavit. Uvidíme, s jakými trumfy z rukávu se vytasí Skull and Bones se stejnou tematikou.

Atlas využívá technologii Nvidie s názvem „WaveWorks“, díky které mají vodní plochy realističtější fyziku. Vzhledem k tomu, že se velká část hry odehrává, no, na moři, celkem se to hodí. Sea of Thieves ve vzhledu oceánu sice exceluje, na druhou stranu, je to jedna z mála věcí, kde exceluje.

Nové pirátské MMO na Steamu vyjde v předběžném přístupu již brzy. Atlas příští rok dorazí také na Xbox One, kde bude fungovat v programu game preview, aby do něj vývojáři mohli pumpovat další obsah.