Assemble with Care

Verdikt
90

Vnořte se do skvěle napsaného a zahraného příběhu o mladé opravářce předmětů a možná z toho vyjdete o něco bohatší.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Ostatní platformy

PočítačPočítač

Steam

Další informace

Výrobce: Ustwo
Vydání: 19. září 2019
Štítky: puzzle, mobilní hry, logické

Manuální práce je uklidňující a může přinášet značné uspokojení. Obzvlášť, když zahrnuje opatrné rozebírání jemných dílků, přepojování drátů, šroubování a pečlivé převracení krásných objektů v ruce. A právě to v dnešní hře děláte. 

Hlavní postavou našeho příběhu je Maria, mladá opravářka předmětů všeho druhu, která se rozhodla objevit svět. Vyjma starých telefonů a přehrávačů však pozná a opraví nejeden lidský osud. Musím uznat, že téma této hry mě dost překvapilo. Drobných opravářů se v dnešní konzumní době tolik nevidí. Rozbité věci po záruce zpravidla vyhazujeme a kupujeme nové. Jak ovšem ukazuje i dnešní hra, ne každý si to může dovolit. A sentiment zpravidla neuchlácholíte novým nákupem. 

Maria čeká na festival ve městě Bellariva a u toho poznává místní obyvatele, ale hloubá také o své minulosti. Proč vlastně odcházela z pohodlí domova a co hledá. Jednotlivé příběhy jsou osobní, hezky provázané a hlavně precizně zahrané. 

Tuto hru si užijete pouze se zvukem. Všechny dialogy ve hře jsou mistrně namluvené a dodávají titulu kouzlo a pohodovou atmosféru. To platí i o zvucích a grafice. Jak ale funguje po stránce hratelnosti?

V každé z třinácti kapitol dostanete za úkol opravit nějaký předmět. Nejprve ho musíte rozdělat, stejně jako byste opravovali něco ve skutečném světě. Odšroubujete šroubky, sundáte plastový kryt, prohlédnete si vnitřek. Třeba je poškozená základní deska a musí se vyměnit? Třeba je potřeba vyměnit či přepojit kabely. Minihry jsou postupně o něco komplikovanější, ale nečekejte žádný mozkovar. 

Assemble with Care je hra, ve které si máte užít pohodou atmosféru, poznat lidi a jejich příběhy a nechat na sebe působit nostalgii. Navíc netrvá dlouho, projít celý příběh vám zabere mezi 2 a 4 hodinami v závislosti na tom, jak budete s opravami spěchat. V každém případě však hru mohu jen a jen doporučit. 

Není to žádná novinka, prvně vyšla v rámci programu Apple Arcade, posléze se podívala na počítače a nyní si ji nově můžete zdarma stáhnout i pro telefony a tablety Android. K vyzkoušení dostanete 4 kapitoly, poté můžete zbytek příběhu odemknout za 140 Kč.