Assassin's Creed Rebellion

Verdikt
80

Rebellion je sebevědomým zástupcem jedné z největších herních značek na poli mobilních her. Působí jako zdařilá evoluce Fallout Shelter, u které se budete cítit skutečně zapojeni do hraní.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Ubisoft
Vydání: 21. listopadu 2018
Štítky: taktická, mobilní hry, strategie

Ubisoft našel odpověď na povedený Fallout Shelter. Jedna z nejpopulárnějších značek současnosti tak dostává mobilní hru, která si dělá velké ambice. Prozradím, že to co se na první pohled tvářilo jako prostá kopie zmiňované hry, je ve skutečnosti překvapivě povedeným zážitkem a nabídne spoustu vlastních nápadů. 

Pokud jste se nikdy s žádnou asasínskou hrou nesetkali, budete asi dlouho zmateně koukat. Mechanicky hru pochopíte, ale příběhově si titul nedělá příliš snahu s nějakým vysvětlováním. Asasíni jsou ti hodní, templáři špatní, a také je tu nějaký Animus. Všichni předpokládají, že jste v obraze. Tak já budu také. Nejpodobnějším prvkem s Falloutem je budování základny – jenže zatímco tam šlo o většinu hry, Rebellion se zaměřuje na skutečné mise. 

Základna slouží pro zisk zlata, energie a vylepšení postav. Jádro se však odehrává „tam venku“, kdy útočíte na templáře a zkorumpované hodnostáře. Hratelnost je pak ryze taktická – zapomeňte na nějakou rychlou akci. Do každé mise si vyberete tři postavy. Každá disponuje vlastními schopnostmi. A je vám asi jasné, že pokaždé se bude hodit jiná kombinace.

Úrovně jsou pak rozděleny po místnostech, kdy do každé z nich můžete vstoupit jedinou postavou, která se musí postarat o všechny překážky a případné zabíjení. Musíte tak s sebou mít rozmanitou nabídku charakterů a správně volit. Tato hratelnost přináší výrazně více zábavy, než bych byl ochoten zprvu připustit. Samozřejmě největším problémem zůstává free-to-play systém, kdy po každé úrovni čekáte na regeneraci životů a víceméně každá akce vás stojí herní měnu nebo čekání.

Byla by chyba nezmínit zcela roztomilé postavy. Graficky se titul povedl a na mobilní displeje sedne parádně. Rozhodně také nejde o kopii, i když inspirace byla zřejmá. Aby taky ne, když pro Ubisoft hru vyvinulo stejné studio, které dělalo onen Fallout. Rebellion však nabízí hráči mnohem více pocitu, že skutečně hraje. Nenechte se však zmást, je to tradiční moderní mobilní hra, která z vás na každém kroku loudí peníze a nikdy vám nenechá ruce příliš volné.