Asphalt Street Storm Racing

Verdikt
60

Slavná závodní série vtrhla do dalšího žánru. CSR 2 se jí z trůnu Drag závodů sesadit nepodaří, ale i tak se může pochlubit vlastními nápady.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Windows PhoneWindows Phone

Microsoft Store
Stáhnout

Počítač

WindowsWindows

Microsoft Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Gameloft
Vydání: 14. června 2017
Štítky: zdarma, platby uvnitř hry, závodní

Ani další titul nesoucí jméno série Asphalt nenavazuje na veleúspěšný osmý díl Airborne z roku 2013. Místo toho nás bere do nového žánru, ve kterém se plně zaměříme na přesné řazení a vylepšování vozů.

Závodních her na telefonech není málo. Asphalt patří k tradičním značkám, které můžete pamatovat už z dob Java her. Za ta léta se však mnoho změnilo a evidentně už nestačí pravidelně vydávat nové díly. Naopak, posledním plnohodnotným titulem v sérii je Airborne, který vyšel v roce 2013! Od té doby vycházejí akorát spin-offy, většinou menší hříčky půjčující si slavné jméno. Street Storm sice menší hříčkou není, ale na sérii tak úplně nenavazuje. Vyjma toho, že se v něm závodí.

Titul se řadí do žánru Drag Racing, ve kterém se nestaráte o zatáčení nebo další zbytečnosti, nýbrž svou pozornost plně soustředíte na řazení. Pokud vás něco podobného baví a na telefonech běžně hrajete, asi vás napadne, že jasným králem je série CSR. Gameloft tak vstupuje do obsazeného teritoria. Uvidíme, zda má dostatek es v rukávu, aby situací na trůnu zatřásl.

Základ hratelnosti je však téměř identický s konkurencí. Snažíte se co nejlépe odstartovat a následně přesně řadit, přičemž o vítězi většinou rozhodnou nakoupená vylepšení. Při jízdě vám pomáhá ukazatel, do kterého se snažíte co nejpřesněji trefit. Důležitější než znalost řízení je tak váš postřeh. V několika drobnostech se však od ostatních her odlišuje.

Snad největší změnu pocítíte hned při startu závodu. Zatímco běžně stojíte na startovní čáře, zde ji máte ještě kus přes sebou. Vyrazit tak můžete ještě dřív, než uslyšíte startovní výstřel. Snažíte se totiž vyrazit tak, abyste ji překročili právě v ten okamžik, kdy počítadlo ukáže nulu. K tomu neexistuje univerzální poučka a musíte si na správný okamžik přijít sami. Odvíjet se bude od konkrétního auta i nainstalovaných vylepšení. Za takovou novinku jsme rádi, protože zvýhodňuje zkušenosti nad provedenými mikrotransakcemi.

Druhá změna je spíše kosmetického rázu, ač na první pohled vypadá opravdu lákavě. V kampani i multiplayeru můžete závodit až se třemi dalšími závodníky, místo běžnějších duelů. Ačkoliv tato možnost působí skutečně poutavě, po několika závodech si uvědomíte, že co do hratelnosti vlastně nepřináší vůbec nic zajímavého, protože pro vás se nic nemění. Další auta stejně nijak ovlivňovat nemůžete a jde tak pouze o kulisu. Druhým problémem je, že najít hráče pro hru ve čtyřech není žádný med a chvíli si můžete počkat.

Stažení hry zdarma znamená free-to-play systém. V tomto případě velmi robustní a postavený okolo nákupu a vylepšování aut. U vylepšování máte na výběr z deseti kategorií a desítek dílů, které postupně stoupají po úrovních. To vše stojí jednak herní měnu, ale také čas, kdy čekáte na dokončení instalace. Vylepšování musí být neustálé, jinak neudržíte krok s ostatními. Připravte si tak dostatek prémiové měny, nebo trpělivosti. Vlastní kategorií jsou kosmetické úpravy, které nabízejí dostatečnou variabilitu.

Asphalt Street Storm opět nepřinesl vytoužené pokračování série, ale bere nás do nového žánru. Žánr je to už ovšem obsazený a ani přes některé snahy se dosavadního krále, CSR 2, sesadit nepodaří.