Asphalt 9: Legends

Verdikt
70

Jestli chcete zkusit ty nejlépe vypadající závody na telefonech, nemáte nad čím dlouho rozmýšlet. Asphalt 9 se také dá doporučit příležitostným hráčům. Ostříleným závodníkům či fanouškům rychlých arkád může vadit přílišné zjednodušování.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Gameloft
Vydání: 23. července 2018
Štítky: arkáda, mobilní hry, závodní

Gameloft vždy patřil mezi největší hráče na poli mobilních her a jeho série Asphalt je dodnes synonymem pro arkádové závody na telefonech. Vedle několika odnoží však poslední díl vyšel již v létě 2013. Řeč je samozřejmě o osmém dílu s podtitulem Airborne, který se hraje dodnes. Po pěti letech však konečně vychází plnohodnotný nástupce.

Na první pohled se zdá, že se vylepšovalo ve všech směrech. To nejviditelnější pojďme probrat rovnou. Graficky je hra opravdu na úrovni a pravděpodobně nenaleznete lépe vypadající titul, alespoň mezi závodními hrami ne. Jestli se rádi především díváte na auta, toto bude hra pro vás. A to bohužel platí i co do hratelnosti. Gameloft totiž někde zlepšoval a jinde zase ubíral. A ubíral především na hratelnosti.

Jestli rádi hrajete arkádové závody kvůli ježdění a řízení, ani snad devátý Asphalt nestahujte. V něm totiž auto samo akceleruje a zatáčí. Vy jen ovládáte smyky a pouštíte nitro. Vedle toho ještě čas od času gestem naznačíte, zda pojedete doprava či doleva nebo vjedete na skokánek. V nastavení máte možnost samořízení vypnout, v takovém případě auto stále samo akceleruje a vy zatáčíte nakláněním. 

Už se ale nezbavíte špatného pocitu, který z toho plyne. Obzvláště v multiplayeru, který tak dorovnává zkušenosti hráčů a než na zručnost a zkušenosti je důraz kladen na nákup vylepšení. Na druhou stranu, v klidu můžete hrát i sami, obsahu je totiž dostatek. Vedle kampaně to jsou třeba i denní výzvy. Odemykání nových aut je však řízeno náhodou a sbíráním karet, což může být dost zdlouhavé. Free-to-play model se navíc nevyhnul čekání na energii, bez které si nezajezdíte.

Asphalt 9 měl našlápnuto, aby se stal nejlepší arkádovou závodní hrou pro telefony. Má skvělou grafiku, dostatek obsahu, detailní mapy i skvělá licencovaná auta. Tohle všechno však dostalo přednost před hratelností, která chce být přístupná vážně komukoliv. To hráče závodních her uspokojit nemůže. A i když si samořízení vypnete, stále vás to bude rozčilovat.