Asphalt 8: Airborne

Verdikt
88

Asphalt 8: Airborne je o čisté zábavě a požitku z jízdy. Milovníci simulací ať dají ruce pryč, ale všichni ostatní se budou královsky bavit. Najdou zde dostatek obsahu, bezproblémové ovládání a vysokooktanovou rychlost.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Windows PhoneWindows Phone

Windows Store
Stáhnout

iPadiPad

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Gameloft
Vydání: 22. srpna 2013
Štítky: arkáda, platby uvnitř hry, zdarma, mobilní hry, závodní

Závodní série Apshalt patří v mobilním světě k dobře etablovaným pojmům. Jedná se o ryze arkádové hry plné zákonypopírajících kousků a intenzivních honiček. Ani poslední díl s podtitulem Airborne nevybočuje z řady, nesnaží se znovuobjevovat objevené, zkrátka toho přináší víc, dělá to lépe a v moderní grafice.

Alfu a omegu série vždy tvořila propracovaná kariéra a nejinak je tomu i v Apshalt 8. Budete začínat coby řidič na nízké úrovni za volantem základního vozu a postupně se propracujete k těm nejblyštivějším diamantům zdejšího vozového parku. Tvůrcům z Gameloftu slouží ke cti, že do hry zapracovali velmi solidní množství podniků i aut, jen nabídka tratí a prostředí se relativně rychle okouká.


Nechybí ani na poměry platformy vyspělý kompetetivní online mutiplayer o místnostech až pro 8 hráčů. Síťový kód funguje bezproblémově a hra flexibilně reaguje na případné změny v počtu hráčů, takže nedojde k nechtěným odpojováním a závod může nerušeně pokračovat dál. Navíc ani ve hře více hráčů netrpí ovládání, primárně nastaveno na naklánění zařízení. Řídí se dobře a citlivost virtuálního volantu je optimální i pro provádění driftů. Drifty a všeobecně i ostatní vylomeniny představují důležitou součást adrenalinové herní náplně titulu.

V průběhu závodu může hráč provádět věci zahrnující dlouhé skoky, hledání alternativních cest, bourání do protivníků. Za důležitou komoditu platí v Airborne nitro, které je rozmístěno napříč tratěmi a leckdy pomůže k lepšímu výsledku. Obtížnost hry a umělá inteligence totiž umí často pořádně zatopit pod kotlem. K tomu se váže přítomnost mikrotransakcí umožňujících hráči ulehčit si čas od času postup hrou třeba koupí silnějšího sporťáku. Je však třeba říci, že hra je v základu zdarma a nikdo vás do nákupu nežene, ale kdybyste chtěli, jsou tam. 


V Asphalt 8 sice zůstávají auta na vozovce jako přibitá, přesto si užijete dostatečnou hloubku automobilového zápolení. Hra totiž nabízí systém upravitelnosti jednotlivých vozidel, dostatek možností a hlavně prvotřídní a dlouhotrvající zábavu, která vám zprostředkuje jízdu ve špičkových žihadlech bez nutnosti trávit dlouhé hodiny seznamováním se s burácejícím osmiválcem. Těch několika přešlapů je ovšem škoda, protože jinak se jedná o nejlepší závodní hru současnosti.