Ascent: Infinite Realm

Verdikt

Ascent: Infinite Realm je nový projekt od tvůrců PlayerUnknown's Battlegrounds. Bude to variace na moderní střílečku či jiná multiplayerová řežba? Chyba lávky! Co takhle MMORPG na pomezí fantasy a sci-fi s příchutí steampunku?

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Bluehole
Štítky: steampunk, fantasy, multiplayer, mmo, sci-fi, akční, rpg

Napadlo vás, kdy a s čím novým se vytasí korejské studio Bluehole stojící za momentálním fenoménem PlayerUnknown’s Battlegrounds? Možná by bylo vhodné takovou otázku pokládat až po úspěšném dokončení early accessu, ale to už dneska pro spoustu studií není žádná meta. PUBG má být dle stránky na Steamu dokončeno ještě letos, a už v první půlce příštího roku se spustí první beta další onlinovky Ascent: Infinite Realm. 

Fantasy říznuté steampunkem se nepředstavuje pouhým minutovým teaserem, který by ukázal líbivé cutscény s drsnými hrdiny a ze hry ani ťuk. Právě naopak. Odhalující video čítá slušných pět minut složených ze záběrů přímo ze hry. Vývoj Ascent: Infinite Realm (A:IR) tak musel běžet po boku práce na PUBG značnou dobu.

Pokud bychom se pokusili shrnout všechno důležité z prezentovaných záběrů, pravděpodobně bychom se museli rozepsat na nějakých deset odstavců. Jsou zde gigantické steampunkové lodě, prostředí podobné pohoří Hallelujah z filmového Avatara, bojuje se na zemi i ve vzduchu, s pomocí zvířat, automatických zbraní i robotů, zelené pláně střídají lávové jeskyně, můžete válet sudy (doslova - inspirace Hobitem?), řídit kočár, farmařit, mluvit s pandou, obchodovat, kouzlit…

Korejci zjevně vědí, jak do jednoho titulu narvat co možná nejvíce obsahu. Jen máme z videa takové rozporuplné pocity. Na jednu stranu zachycené záběry ze hry slušně lagují, na stranu druhou se tvůrci nebáli při premiéře sáhnout po aktuálním buildu namísto nic neříkajícího filmečku. Ve výsledku si nás však A:IR získala prezentovanou epičností, kterou fantastickým způsobem dokresluje hudební doprovod v podobě skladby Victory od Two Steps From Hell.

Bluehole zároveň nejsou na poli MMO her žádnými nováčky. Kromě PUBG se postarali i o velice kladně přijatou TERA: Rising a, pravda, i o něco slabší Devilian. V každém případě se kvality a nekvality Ascent: Infinite Realm odhalí již v první půlce příštího roku, kdy má dojít ke spuštění první betaverze. O vydání plnohodnotné hry zatím nepadlo jediné slovo.