Artist Master

Verdikt
65

Oddychová Artist Master simuluje náročnou práci umělecké dílny v renesančních časech. Když po hře nebudete chtít hloubku nebo příběh, který zde není vůbec, dostane se vám příjemného simulátoru, který si zapnete třeba při jízdě v autobuse nebo při čekání všeho druhu a nebude vás trápit, že ho třeba nikdy nedohrajete celý.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Hrát

Další informace

Výrobce: Tianjin Locojoy Technology Ltd.
Vydání: 2. září 2016
Štítky: time management, umění, renesance, simulace

Žijeme v podivné éře video her, ve které vznikají simulátory všeho druhu. Chcete-li si dneska zkusit, jaké to je být kozou, medvědem nebo dokonce chlebem či kamenem, jde to. To jsou ty nejšílenější simulátory. Ale pak jsou tu ty méně šílené, leč pořád trošku za vlasy přitažené. Jedním z nich je i Artist Master – mobilní simulátor vedení vlastního cechu umělců.

Hra začíná v italské renesanci. Hned na začátku dostanete pod ruku samotného Leonarda da Vinci a pustíte se do prvních maleb. Do vašeho skromného příbytku začne chodit jeden zákazník za druhým s různými požadavky na kvalitu výsledného produktu. Z počátku to Leonardo zvládá sám, ale přeci jen by mu měl někdo míchat barvy a trochu pomoci s většími díly, když si zrovna potřebuje odpočinout.

Proto začnete najímat nové umělce různých zaměření, protože i zákaznici si občas místo malby přejí sochu nebo dokonce návrh budovy. Začínáte se tak specializovat v různých odvětvích a posíláte malíře na malby a architekty na vypracování projektů. Vašim umělcům se neustále zvyšuje jejich um, který můžete podpořit vybudováním místa pro učení.

S postupem času neroste jen váš příbytek a zkušenosti, ale i vaše reputace, díky které si vaše služby žádají movitější klienti. Dokonce dostanete pozvání do soutěží světových měřítek. A proč to všechno děláte? Pro peníze! Za ty musíte čas od času poslat své umělce do světa, aby získali inspiraci, nakoupit nové vybavení (lepší postele, míchačky barev atp.) nebo si vyzdobit místnosti, aby lépe přitahovaly zákazníky. Jakmile splníte určité podmínky, přestěhujete se do dalšího světového centra umění a tak dále.

Artist Master je oddychový nenáročný simulátor vhodný třeba do čekárny u doktora. Svojí naprostou repetitivností vám nedovolí prosedět u něj hodiny v kuse, ale na druhou stranu je hratelnost velice návyková a nutí vás se ke hře vracet a namalovat dalších pět obrazů a vydělat aspoň na nájem. Celý uklidňující zážitek podtrhuje hezký pixel art, který ke stylu hry pasuje perfektně. Jen ovládání občas hapruje – když jste ve spěchu a netrefíte se umělcem přesně ke kusu mramoru, zůstane prostě na svém původním místě a vy ztrácíte drahocenný čas.