Arrow Quest

Verdikt
55

Chcete hru, na kterou se nemusíte plně soustředit, ale zvládnete ji hrát jen tak během práce? Arrow Quest může být přesně pro vás.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Wispwood Games
Vydání: 16. července 2023
Štítky: mobilní hry, rpg, strategie

Idle RPG, žánr pro mě dříve naprosto nepochopitelný je stále na vzestupu a dnes se podíváme na hezky vypadající obrannou věžovku, kde klikáte na tlačítka. 

Říkám obrannou věžovku a myslím tím asi trochu něco jiného, než byste čekali. Zde skutečně máte jen jednu obranou věž stojící v divočině, proti které se hrnou nekonečné zástupy nepřátel. Žádné další nestavíte, ale tu svou jednu vylepšujete. 

Zapomeňte na nějaké míření či střílení, lučištník v této hře si poradí zcela sám. Od vás je vyžadováno akorát neustále vylepšování. Ze zabitých nepřátel totiž získáváte peníze, které následně utrácíte za zlepšení síly útoku, rychlosti, ale také třeba životů nebo schopnosti zasazovat kritické zásahy. Vše přitom exponenciálně roste. Jak síla vaši nepřátel, tak i vaše zisky. A ač by se mohlo zdát, že hlavní fígl bude v tom, že se musíte správně rozhodovat při vybírání vylepšení, úplně to tak není. 

Tahle hra nemá několik cest či možností, jak ji hrát. V jakém pořadí budete vylepšení provádět diktují ceny, které samozřejmě rapidně stoupají. V tomto ohledu mě trochu zklamalo i vybavení. Za získané krystaly si kupujete balíčky zbraní, brnění nebo kouzel. Zapomeňte však na nějaké přebírání statistik a zajímavý výběr. Prostě vždy vezmete, co je zrovna nejlepší v té jedné statistice, kterou vybavení poskytuje. 

To však neznamená, že by hra byla nějak nudná. Pro tento žánr obecně platí, že dovede fungovat jako droga. A hra Arrow Quest není jiná. Je prostě něco uspokojivého v tom sledovat, jak se čísla postupně zvyšují, jak dáváte větší a větší zranění, jak udoláváte o něco silnější nepřátele. A hlavně vás hra utáhne na čekání. „Už jen chvilku a vydělám si na další vylepšení,“ budete si celou dobu říkat. Samozřejmě až jednou hru odinstalujete, pravděpodobně se budete sami sebe ptát, zda to vůbec stálo za to. 

Vždy máte co odemykat a vždy máte na co cílit. Hra je chytře rozdělená do úrovní, přičemž po několika vlnách nepřátel přichází Boss. Když ho porazíte, jdete dál. Když ne, zůstanete zaseknutí v dané úrovni, dokud se sami nerozhodnete Bossovi znovu postavit. Vedle toho nechybí ani návštěvy kobek, kde na vás čeká obzvlášť tuhá výzva s citelně dobrou odměnou. Jste však omezeni klíči, které získáváte jednou za několik hodin. Neustále také plníte až několik úkolů najednou a hra se tváří, že vás stále odměňuje. 

Arrow Quest je poměrně plochým zážitkem, který ve svém žánru rozhodně nebude patřit k inovátorům. Ale funguje solidně a zvládne vás přikovat k displeji klidně na hodiny. Obzvlášť se hodí ve chvíli, kdy nezvládnete telefonu věnovat veškerou pozornost. Hraje se totiž téměř sám, což sice někomu bude připadat zvláštní, ale rozhodně jde o jednu z jeho předností.