Armello

Verdikt
80

Armello je nádherně zpracovaná strategie s RPG prvky, která připomíná deskovou hru. Nabídne především bohatý svět a variabilní hraní.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Ostatní platformy

PočítačPočítač

19,99 €Steam

Počítač

Mac OS XMac OS X

Nedostupné

LinuxLinux

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

PlayStation Store

Xbox OneXbox One

Microsoft Store
Koupit

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: League of Geeks
Vydání: 1. září 2015
Štítky: karetní, indie, online, rpg, společenská, strategie

Někdy jdou věci jako po másle, jindy je cesta dlouhá a trnitá. Armello vznikalo dlouho a ještě déle se rozšiřovalo na další platformy. Z původně iPadového titulu se o jeden Kickstarter a dva roky později stala počítačová hra, pak vyšla na konzole a konečně jsme se jí dočkali na tabletech a telefonech, kde měla začít. A jsem hrozně rád, že tu cestu nakonec zvládla.

Nenechte se ošálit roztomilými zvířecími postavami, svět Armella je možná pohádkový, ale jeho protagonisté zakusí drtivou sílu Nákazy. Do příběhu vás krásně uvede tutoriál, ve kterém poznáte čtyři základní hratelné rody a pochopíte jejich pohled na situaci. Mír v království byl narušen, když král propadl Nákaze a schován za masivními hradbami vydává šílené rozkazy. Světem křižují přízraky a vojáci rabují vesnice.

Vyberete si jednu postavu a pokusíte se věci urovnat. Vyhrát můžete hned čtyřmi způsoby, což přináší skvělou variabilitu a nikdy nevíte, kdo nakonec vyhraje. Armello bylo inspirováno deskovými hrami a kombinuje v sobě strategii, RPG, nebojí se karet, házení kostkou a celý systém je možná až zbytečně komplexní. Než plně pochopíte, jak strategicky hrát, uplyne pár hodin. Ale nakonec se do hry vyplatí investovat čas.

Ve hře plníte úkoly, procházíte hrobky, sbíráte magické krystaly, kouzlíte, nastražujete pasti atd. Výčet možností je opravdu dlouhý a každý si jistě najdete svůj styl. Vždy hrajete ve čtyřech, ať už online proti dalším hráčům, nebo sami proti počítači. Bohužel se nevystřídáte u jednoho zařízení. Pro telefony je hra zdarma, kdy můžete hrát dle libosti a autoři vydělávají jen na prodeji vzhledů a dalších rodů. 

Myslím, že jako skutečná deskovka by Armello nefungovalo a bylo příliš komplikované. To vás ale v digitálním světě trápit nemusí. Ve hře je neuvěřitelné množství skvělý nápadů, hratelnost je značně variabilní a ohromným plusem je bohatý svět i nádherné zpracování. Hlavně na telefonech by mohlo být ovládání lepší a připravte se i na vyšší nároky na výkon i baterii.