Arkham Horror: Mother's Embrace

Verdikt

Hráči deskových her jistě budou vědět, která bije, protože inspiraci známou deskovkou hra nijak neskrývá. Ostatní pak budou moci zjistit, co je na detektivní práci v pološílených vodách tak zajímavé. Budou si ale muset počkat, protože hra vyjde až příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Asmodee Digital
Štítky: tahová, horor, detektivka, krimi, adventura, rpg

Na názvu nově oznámené hry Arkham Horror: Mother's Embrace vám může být něco povědomé: Podtitul Mother's Embrace, který kdysi patřil hře Mansion of Madness: Mother's Embrace. Mělo jít o adaptaci stejnojmenné atmosférické deskovky ze světa H. P. Lovecrafta, která se nám měla dostat do rukou již v roce 2019. Jenže pak došlo k zavření studia LuckyHammers, které ještě stihlo vydat jinou videoherní adaptaci – Terraforming Mars.

Majitel značky, gigant Asmodee, tehdy tvrdil, že navzdory zavření studia se na hře stále pracuje a dnes jsme konečně svědky důkazu. Mansion of Madness: Mother's Embrace se mění v Arkham Horror: Mother's Embrace a u kormidla jsou francouzští Artefacts Studios, kteří v minulosti spolupracovali například na Space Hulk: Tactics a sami sebe označují za „specialisty na taktická RPG a příběhové hry“.

Arkham Horror: Mother's Embrace zapadá do obou těchto sfér. V čistě singleplayerové hře, která se deskovkou Arkham Horror pouze inspiruje, si v 20. letech minulého století vytvoříte partičku detektivů z 12 dobře známých postav, které budou řešit záhadnou vraždu na jistém panství.

Devět dějství vás postupně seznámí s uctívači prastarých bohů a začnou se objevovat monstra z jiných dimenzí, což znamená dvě věci. Zaprvé tahové souboje, v nichž vyniknou unikátní vlastnosti vašich vybraných detektivů. Zadruhé jejich odolnost vůči nadpřirozenu, protože co by to bylo za hru z Lovecraftova světa bez zakomponování (ne)příčetnosti hrdinů.

Nové oznámení nezachází do přílišných detailů a můžeme se pouze domnívat, co všechno si videohra odnese z deskovky (a zda bude čerpat ze druhé či třetí edice). Asmodee zatím neukázalo ani trailer, takže si musíte vystačit s novou sadou obrázků v galerii výše.

Arkham Horror: Mother's Embrace vyjde v příštím roce na PC, PlayStationu 4, Xboxu One a Switchi.