Arctic Awakening

Verdikt

Libo procházku se sněhem, ledem a občasným přesahem? Poznačte si do poznámek Arctic Awakening, chystanou explorativní adventuru z mrazivého severního prostředí. Datum vydání ale zatím oznámeno nebylo.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: GodFire Studios
Štítky: explorativní, indie hra, tajemství, adventura

Byla to běžná fuška. Jen vy dva, letadlo a mrazivá pustina pod nohama. Ale příběh nekončí bezpečným dosednutím na ranvej a následným posezením v baru, jak si oba piloti vysnili. Přišla bouře s nádechem nadpřirozena. Jak jinak vysvětlit čistý řez rozdělující letadlo vedví? Váš kopilot ve vteřině zmizel v blizardu, vy se probouzíte o kus dál promrzlí na kost.

Arctic Awakening bude zjevně velmi atmosférickou vyprávěcí adventurou, ve které se po pádu letadla pokusíte najít svého kopilota a společně snad vymyslíte, jak se z mrazivé tundry dostanete domů. Brzy ale začnete nabývat dojmu, že pád vašeho letadla někdo zapříčinil úmyslně a v už tak děsivém prostředí se po západu slunce začnou ozývat hrozivé zvuky.

Pravděpodobně v těchto končinách nejste sami. Někdo přeci musel postavit podivný maják a jakýsi satelit obklopený něčím, co vypadá jako větrné elektrárny. O tajemno ve hře zjevně nebude nouze a při sledování pěkného traileru se nelze ubránit vzpomínkám na brilantní dobrodružství Firewatch.

I v Arctic Awakening vás bude doprovázet hlas přítele, i když tentokrát to nebude člověk jako Delilah ve Firewatch a nebude k vám promlouvat skrze vysílačku. Fyzicky vás totiž doprovází robůtek Alfie řízený umělou inteligencí.

Nikde v popisu hry se nepíše o survival prvcích, což je za nás dobře. Aspoň nebude nic odvádět pozornost od vyprávění příběhu při prozkoumávání místy dechberoucí krajiny. Arctic Awakening vyjde na počítačích příští rok a půjde o epizodickou hru. Tvůrci ještě neprozradili, kolik nás čeká epizod a kolik si za ně budou účtovat.