Archero

Verdikt
75

Pokud hledáte návykovou akční hru na telefony, s Archero rozhodně neuděláte chybu, i když by mohla být místy přehlednější a poskytnou hráči více statistik.

Další informace

Výrobce: Habby
Vydání: 11. dubna 2019
Štítky: roguelike, mobilní hry, akční, rpg

Nedávno jsem tu recenzoval hru s názvem Wizard Legend, která si odnesla vážně pozitivní hodnocení. A dnes se podíváme na titul, který vyšel ještě dříve a byl právě vzorem pro zmiňovaný kousek. Měli byste spíše hrát tuto klasiku nebo je mladší krev lepší? 

Základní formule je stále stejná. Tedy pohybem prstu po displeji se hýbete a při zvednutí se hrdina zastaví a začne střílet. Nemůžete tedy dělat dvě věci najednou. Ale fóry stranou, v úrovni na vás čekají nepřátelé a všemožné překážky. Přes ty nemůžete střílet, ale nepřátelé mnohdy ano. A klidně je taky přeskočí. Takže musíte být neustále na pozoru a měnit svou pozici. 

Sestřelováním protivníků získáváte zkušenostní body a při postupu na novou úroveň si vyberete jednu novou schopnost. Zde je dobré zmínit, že nástupce Wizard Legend vykrádal důsledně, takže i zde máte na výběr z ohnivých šípů, ochranných orbů apod. Některé kombinace jsou velmi silné, ale musíte mít trochu štěstí, aby se vám objevily v nabídce. Třeba schopnost odrážení šípů od zdí spolu s prostřelováním protivníků. To je vyloženě super-kombo. 

A v tom tkví hlavní kouzlo hry. Patří do žánru rouge-like, takže máte jediný život a snažíte se dojít „co nejdál“. Jakmile umřete, vracíte se na začátek. Ale nasbírané mince můžete použít na trvalá vylepšení, takže příště budete o trochu silnější. Vedle mincí sbíráte i brnění a další vybavení, které jde rovněž vylepšovat. V tomto ohledu působí Archero opravdu variabilně a minimálně rozsahem je obsáhlejší než zmiňovaný Wizard Legend. 

Ne vše je ale růžové. Titul ne vždy působí přehledně, což je u hry, kde doslova tancujete mezi projektily poměrně škoda. Zároveň vám hra nedává příliš informací. Nemáte přehled o statistikách k útokům, ne vždy víte, co čekat od vylepšení apod. A toto je přesně titul, kde bych podrobnosti čekal. A aby toho nebylo málo, hra vám sice necpe v pravidelných dávkách reklamu, ale zase vás omezuje energií. Takže máte omezený počet hraní, než musíte čekat. A to dnes nepůsobí příliš dobře.

Mohu hru doporučit? Jednoznačně. Nabízí velké množství obsahu a značnou variabilitu. Na druhou stranu není vždy přehledná a pro hraní mi přijde Wizard Legend příjemnější. Obě hry jsou ale zdarma, takže si je snadno můžete zkusit a vybrat tu svou oblíbenou.