Arcadia: The Crystal Wars

Verdikt

Arcadia vypadá na první pohled poměrně obyčejně, ale pokud se povede vyvážit nadějný bojový systém, mohlo by se jednat o příjemnou záležitost pro všechny milovníky strategických fantasy RPG. Hra vyjde příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Thoranar Gaming
Štítky: indie hra, fantasy, rpg, strategie

Fantaskní svět je zase jednou ve při. Když malebnou krajinu posely úlomky záhadného krystalu, objevili se tací, kteří se obávali jeho temné moci a bojovali za jeho zničení, ale i stoupenci neznáma, kteří by rádi objevili zdroj mocného nerostu. Svým počínáním v Arcadii můžete probíhající válku otočit ve prospěch libovolné strany, nebo se na nějaké šarvátky vykašlat, vybudovat vlastní město a žít si svým životem.

Arcadia: The Crystal Wars míchá prvky RPG a strategie v otevřeném světě. Pokud chcete, můžete si celou hrou projít úplně sami – sami si uklohníte večeři, vyrobíte brnění, prolezete dungeony, splníte úkoly. Nikdo vás nebude do ničeho nutit, ale síla hry možná bude v počtu vašich stoupenců.

Jak budete pochodovat od města k městu, hledat bohatství a obživu, sem tam narazíte na dobrodruhy odhodlané stát po vašem boku. Celkem jich pro své úmysly můžete naverbovat dvacet a je jen na vás, jakou úlohu zastanou.

Pokud ale máte ambice zapojit se do války o krystaly, budete potřebovat vojáky. Ti zase potřebují vybavení, takže by se hodili nějací kováři. Všichni pak musí jíst, takže se neobejdete bez farmářů. Můžete si postavit jeden jediný kemp, který se postupně rozroste na soběstačné město, nebo po mapě rozestavět několik tábořišť, kde si během putování naplníte žaludek a vytepáte nátepníky.

Jak už padlo výše, můžete být samotář, ale také velitel jednotky. Do dungeonů se můžete vrhnout v pěti, na nájezdy rovnou v deseti mužích a ženách. Postavy spadají do jedné ze čtyř ras, přičemž z obrázků můžete rozpoznat humanoidního nosorožce a vlčici. Každá rasa má své přednosti a každá postava ve hře včetně nepřátel se vylepšuje stejným způsobem – používám skillů.

Čím víc budete vyrábět brnění, tím lepší v jeho výrobě budete. Zajímavý je ale příklad boje. Když si troufnete na stráž hradu, která vás porazí, dostanete zkušenosti ke zdraví a obraně. Na druhou stranu stráž dostane zkušenosti do útoku, takže i příští střet bude výzvou.

Souboje probíhají v reálném čase, přičemž vaši hrdinové hned neumírají, ale upadají do bezvědomí, ze kterého se na základě svých dovedností mohou vyhrabat sami, nebo jim musí některý z kamarádů pomoct. Pokud nedojde k ani jednomu, postava neodvratně umírá, a pokud byla vaší poslední, pak pro vás končí i celá hra.

S přežitím v Arcadii vám mohou pomoci i zmiňované krystaly. Ty může libovolná postava pozřít a tím se naučit nebo si vylepšit magii nebo jimi můžete pohánět stroje jako například střílny (léčivé i zraňující). S každým dalším krystalem přiděleným postavě roste její moc, ale také se v ní rodí temnota, kvůli které vás klidně i zradí.

Je docela škoda, že zatím nedostáváme žádné záběry z hraní, ani teaser. Musíme si vystačit jen s obrázky, které nejsou zas tak odhalující. Nezbývá nám než věřit slibům vývojářů a těšit se na únor příštího roku, kdy by Arcadia: The Crystal Wars měla vyjít.