Apollo Justice: Ace Attorney (mobilní verze)

Verdikt
74

Poctivá konverze parádní adventury plné případů ze soudní síně. Jestliže zkousnete její vysokou cenu, čeká vás unikátní zážitek.

Další informace

Výrobce: Capcom
Vydání: 1. prosince 2016
Štítky: platby uvnitř hry, mobilní hry, jrpg, adventura

Jestli jste dosud neměli co dočinění se značkou Ace Attorney, vězte, že se jedná o videoherní sérii, v níž se ocitáte v kůži právníka bránícího nevinné. V tomto konkrétním případě se ujímáte mladého advokáta jménem Apollo Justice, abyste za pomoci kombinace shromažďování důkazů a výslechu aktérů porazili na hlavu žalobce stojícího na druhé straně barikády.

Hra v sobě kombinuje prvky adventur, komiksu, reálné detektivní práce i televizního seriálu. Každý z případů je orámován rozhovory se svědky a podezřelými, stejně jako průzkumem nahromaděných důkazů. Na základě závěrů, které z vaší práce vyvodíte, je následně třeba podle vašeho nejlepšího vědomí a svědomí bránit svého klienta.

Apollo Justice: Ace Attorney nicméně vyšlo již roku 2008, tehdy exkluzivně pro kapesní konzoli Nintendo 3DS. Aktuální verze přináší port hry i na chytrá zařízení, jen v lehce pozměněné podobě.

Co do obsahu originálu se titul může pochlubit překvapivě funkční zápletkou, která se jako červená nit vine napříč všemi dějovými kapitolami. Příběhové momenty navíc skvěle podpírá sestava dobře napsaných postav. Mezi nimi vyniká především výtečná osobnost zvráceného a záhadného hlavního padoucha. Vyprávění se ovšem nedaří držet konstantně vysokou úroveň. Tu a tam přicházejí dějové hluché a z hlavy lehce vypustitelné pasáže.

Hra přestála přesun na moderní platformy znatelně lépe než další tituly z téže série. Ovládání vám tak nebude činit žádné potíže. Některé prvky jako oprašování místa činu za účelem nálezu otisků prstů anebo detailní průzkum tváře podezřelého dokonce dotykovým displejům padnou jako ulité. Není divu. Byly už designované pro dotykovou obrazovku Nintenda DS. Působivý dojem zanechává ale hlavně grafická stránka. Roky starý titul, původně navržený pro handheld s nízkým rozlišením displeje, se má na dnešních zařízeních k světu. Obraz působí krásně ostře, čistě a detailně.

Jediný závažný protiargument k jasné koupi proto představuje suma, na jakou si vydavatel Capcom tohoto detektiva cení. Na Androidu si musíte rovnou připravit bezmála 500 Kč, iOS verze vám umožňuje vyzkoušet si část první kapitoly jen za 99 centů, pak ovšem následuje dokoupení zbytku obsahu, třebaže za příznivějších 350 korun.

A podobná cenovka už dokáže v rozhodovacím procesu sehrát podstatnou roli. Jste-li ještě nicméně schopni akceptovat, dostane se vám naprosto jedinečné detektivní adventury, která za to na každý pád stojí.