Apex Legends Mobile

Verdikt
87

Apex Legends Mobile je tím nejlepším způsobem, jak si zahrát populární Battle Royale střílečku i na cestách. Fanoušci zde budou jako doma a noví hráči snadno mohou vyzkoušet, proč titul zaznamenal takové ohlasy.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Electronic Arts
Vydání: 17. května 2022
Štítky: sci-fi, 3rd person, střílečka, mobilní hry, akční, online

Apex Legends v roce 2019 vzal herní trh doslova útokem. Z čistého nebe spadla výborná Battle Royale střílečka od veteránů v oboru. Hraje se samozřejmě dodnes a nedostatkem obsahu rozhodně netrpí. Z konzolí a počítačů se navíc postupně rozšiřuje dále a dnes si Apex zahrajete i na telefonech. 

Mobilní verze není předělávkou jedna ku jedné a najdete tu rozdíly v balancu, nastavení zbraní a hodnot, ovládání, rozhraní a zároveň také v obsahu. Ale fanoušci této značky zde budou jako doma. Stále se jedná o rychlou střílečku, ve které týmy o třech bojovnících soupeří na ostrově o přežití. Najdete tu všechny běžné Battle Royale prvky – začínáte bez výbavy, na ostrov skočíte z letadla, po dopadu se snažíte sebrat nějakou výbavu a jakmile umřete, jste pryč ze hry. Pokud vás tedy spoluhráč včas nestihne zachránit. 

Právě díky té týmovosti se nikdy nebudete cítit úplně sami, i když obzvlášť na telefonu se snadno stává, že spoluhráči si prostě půjdou vlastní cestou. To však neubírá nic pocitu neustálého ohrožení. Tady nejste v Call of Duty, kde se po smrti objevíte na začátku mapy a můžete vběhnout do vřavy znovu. Své životy si střežíte, hledáte lékárničky a poctivě doplňujete štít. Jakmile však dojde na střet, bývá to rychlé po všech směrech akční. A za to mohou i jednotlivé třídy bojovníků.

V mobilní verzi Apex Legends máte nyní na výběr z deseti různých postav. Každá se liší svými schopnostmi. A pokud značku znáte, až na jeden nový přírůstek budete opět jako doma. Nad složením týmu je dobré trochu přemýšlet a určitě se vyplatí do boje jít i s nějakou podporou, třeba lékařkou Lifeline, ale nikdo netvrdí, že trojice silně agresivních hráčů nemůže vyhrát s třemi útočnými postavami. 

V mobilní verzi funguje vše, co funguje na počítači a konzolích. V tomto ohledu mě Apex rozhodně nezklamal. Komplikovanější je to s ovládáním, kdy zatím není úplně dokonalá podpora ovladačů, ale dotykové ovládání je poměrně důmyslné. Samozřejmě vše bude trochu méně pohodlné než s ovladačem nebo klávesnicí a myší. Drobným problémem může být i malá obrazovka, pokud hrajete na telefonu. Ikony budou zpravidla dost malé a orientovat se v předmětech může být trochu obtíž. Na druhou stranu potěší, že hra za vás sama sbírá náboje a doplňky pro zbraně, které máte, což bych osobně uvítal i na počítači. 

Pokud chcete pohodlně chodit, mířit a střílet najednou, doporučuji si v nastavení zapnout automatickou střelbu, když míříte na nepřítele. To funguje dobře, ale reakce bývají pomalejší, než co zvládnou zkušení hráči. Velkou novinkou je také hraní z pohledu třetí osoby, díky čemuž máte lepší rozhled. Sami si můžete přepnout, co vám vyhovuje více. Uspořádání tlačítek si můžete upravit, ale vždy budou zabírat značnou část obrazu a celkem snadno se vám stane, že zcela omylem začnete střílet do vzduchu. Ale i to se hraním zlepší.

A nakonec zmíním ještě možnost zahrát si krátký Team Deathmatch, což je určitě vítaný bonus, pokud máte jen pár minut a nechcete se pouštět do běžné hry, která se může protáhnout na dvacet minut, pokud se dostanete do finále. V TDM se po smrti normálně obnovíte a hrajete dál. Po chvíli klidu se vám navíc sám regeneruje štít. A přestože toto není nejlepší způsob jak hrát Apex, špatný určitě není. 

Apex Legends Mobile výborně vypadá a skvěle se hraje. Nejedná se o žádný osekaný odvar a pokud vás původní hra baví, nyní ji můžete hrát i na cestách. Má své úpravy a zjednodušení, ale výsledný zážitek je podobný. Pokud se teda dostanete přes trochu krkolomné ovládání, které prostě na dotykové obrazovce příliš lépe nevymyslíte. Zda vás to bude bavit si navíc můžete okamžitě zkusit zdarma.