Ankora

Verdikt
75

Jestli vás baví dobrodružství v pohádkovém světě a chtěli byste zkusit přežít na tajemné planetě, Ankora je jasnou volbou.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Chibig
Vydání: 11. října 2016
Štítky: survival, mobilní hry, pohádka, rpg

Roztomilá průzkumnice mezihvězdné patroly s růžovými vlasy a oranžovou uniformou musí nouzově přistát na planetě Ankora. Tam ji čeká těžká zkouška. Musí přežít a vyslat nouzový signál s prosbou o pomoc. Než ale někdo přiletí, snad se o sebe zvládne postarat sama. S vaší pomocí samozřejmě. 

Ankora je survival hrou. Více než na přežívání však klade důraz na objevování, a dokonce i nějaký příběh. Základní interakcí je sběr surovin a jejich využívání při tvorbě nástrojů, jídla a užitečných předmětů. Hodně zajímavá je v tomto případě mapa, která není náhodně generovaná, ale představuje pečlivě vytvořený svět, který vám otevírá své možnosti, jak získáváte nové nástroje. 

Nejprve zvládnete pouze postavit schody, za chvíli dovedete upravovat výšku terénu a ani se nenadáte a už si vytvoříte lávku přes vodu nebo se naučíte překonávat kameny. Hra vám takto postupně otevírá své možnosti, i když tutoriál by mohl být přehlednější. Velikou výhodou je, že titul podporuje češtinu. Po vysvětlení základních ovládacích prvků to však hra nechá na vás a musíte si na vše přijít. 

Nejslabší součástí hry je jednoznačně souboj. Stačí zvolit zbraň a přijít k nepřáteli – postavy automaticky začnou bojovat. Pokud máte lepší statistiky, vyhrajete. Roli může hrát i náhoda. Když se 3x za sebou netrefíte, může pro vás střet skončit neúspěchem. Jinak samozřejmě musíte sledovat ukazatele zdraví, únavy, ale také hladu nebo žízně. Vždy tak chcete s sebou nosit lahev vody a nějaké zásoby jídla. 

Hra nabízí opravdu velkou spoustu možností a její svět je velký a rozmanitý. Snažíte se najít poztrácené díly svého plavidla a vyslat nouzový signál. V tom pomáháte i domorodcům bojovat se zlými silami na jejich planetě. Osobně musím hodně pochválit za pohádkovou atmosféru, která je vyloženě kouzelná. Stejně tak se hra jen tak neohraje. Bez placení na vás čas od času vykoukne reklama, ale to se dá v pohodě přežít.