Animal Warfare

Verdikt
50

Animal Warfare nenabízí typický herní zážitek, ale spíše možnost rozvíjet vlastní armádu zvířat a sledovat, jak se jí bude dařit proti nepřátelům.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: PlaySide Studios
Vydání: 28. srpna 2020
Štítky: mobilní hry, akční, strategie

Znáte to video, kde se tisíc T-Rexů postaví 80 tisícům slepic? Tak přesně na takovém marketingu stojí i dnešní hra. Co se stane, když proti sobě postavíte taková a maková zvířata? PR obrázky ale asi dělal někdo jiný než autoři hry. 

Hru jsem stahoval s premisou, že se bude točit okolo nesmyslných soubojů síly proti počtu. Ve skutečnosti však proti sobě staví dvě podobné armády zvířat. Z nichž ta vaše vyhraje. A pokud ne, tak si musíte pustit pár reklam nebo zaplatit několik beden s odměnami. Vaším úkolem je sestavovat armádu zvířat, která musí porazit připravenou armádu protivníka. Bojuje sama a vy ovlivňujete pouze rozmístění, na kterém však víceméně nesejde. 

Za vyhrané zápasy vás čeká odměna v podobě zlaťáků, které slouží k nákupu nových zvířat. Samozřejmě zde nechybí ani vylepšování. Pokud máte dvě stejná zvířata rovné úrovně, můžete je spojit v jedno vylepšené. To se samozřejmě vždy vyplatí. Takže vyhráváte zápasy, spojujete zvířata a sledujete, jak se navzájem rvou. Náznak epických soubojů přichází v případě Bossů, kdy musíte přemoci jedno obří zvíře. Ale rovnou vám prozradím, že do jednoho zápasu můžete nasadit omezený počet bojovníků, takže na 1000 kuřat zapomeňte. 

Smysl hry tak není v nějakém snažení či rozhodování, ale v pozorování. Je to spíše tamagotchi, které místo krmení poháníte sledováním reklam. V telefonu budete mít vlastní kohoutí zápasy, které se však drží při zemi a chybí jim nápaditost i vzrušení. 

V některých případech vám odměnou vedle peněz bude i bedna se zvířaty, na jejíž odemčení si však počkáte. S postupným odemykáním úrovní se také rozrůstá množství zvířat, které můžete mít, a hra také často mění prostředí, což je rozhodně plus. Ve výsledku však musím říci, že i když vás hra možná na nějakou chvíli dovede uhranout, zanedlouho prohlédnete její prázdnou skořápku a zjistíte, že by možná bylo zábavnější si na YouTube pustit nějaký ten opravdu nerovný a epický souboj.