Angry Birds Go!

Verdikt
48

Angry Birds Go! si ještě zvládlo osvojit základní principy arkádových závodů, ve všem ostatním však převládá prázdnota a ukázka špatného herního návrhářství.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Rovio
Vydání: 10. prosince 2013
Štítky: arkáda, platby uvnitř hry, zdarma, mobilní hry, závodní

Začátky v Angry Birds Go! fungují dobře. Díky výrazným, pastelovým barvám je na co se dívat a pár dobře navržených tratí i bláznivé power-upy vás vrátí léta nazpátek vstříc blaženým vzpomínkám na dny strávené s arkádovými závody typu Mario Kart. Nechte ale počáteční nadšení vyprchat a co vám zbude, je pouze nudná rutina, neustálé vyčkávání a opakovaní činností s minimální obměnou. 

Ve svém jádru vypadá Angry Birds Go! velmi povědomě. Jedná se o pohledný závodní titul, točící se okolo motokár a zasazený do univerza mobilního hitu studia Rovio. Vy, coby hráč, ovládáte buď nakláněním zařízení nebo dotyky na displeji vozidlo jednoho z naštvaných ptáků, řítíte se po jedné z tratí, sbíráte bonusy a snažíte se v rámci závodu co nejlépe umístit. 

Podle dobře ustanovených zvyků je autíčko, které máte k dispozici, porůznu modifikovatelné. Za vyhrané zlaťáky u něj lze zainvestovat do vylepšení odolnosti, krátkodobého zrychlení anebo lepší ovladatelnosti. K těm zajímavějším prvků se řadí speciální schopnosti, jejichž služeb můžete jednou za čas využít, ať už jde o vrhatelné bomby nebo ochranné bubliny. Tvůrci nicméně jejich užití značně omezili a po prvním vyzkoušení si další musíte opatřit dokoupením za krystaly. 

Jak už jsme předznamenali, základ Angry Birds Go! neurazí, a třebaže ani nenadchne, zpočátku dokáže na chvilku zabavit. Jak už ovšem také víte, vcelku svižně se do herního zážitku začnou vkrádat negativní elementy. Nemáte-li totiž dostatečně upgradované vozidlo, hra vás nepustí do další úrovně a musíte si vyjezdit peníze na nějaký ten tuning. Zadání jednotlivých podniků se sice promění, jste ovšem uvězněni na jedné a té samé trati bez možnosti úniku. Potíž se ještě zmenší v momentě, kdy cena vylepšení neúměrně vyletí až ke stropu a vy se přistihnete, že si závodění ani kapku neužíváte, ale znuděně projíždíte repetetivní výzvy ve snaze probojovat se ve hře dál.

Ještě větší rána přijde tehdy, když vozidlo možná splňuje požadované parametry, ale ptačím řidičům došla z neustálého závodění energie. Na její doplnění je třeba čekat anebo – ano, uhodli jste, zaplatit prémiovou měnou. Jakýkoliv náznak zábavy je v tu ránu pryč a místo něj se začne pod vaše nohy valit jeden klacek za druhým.

Světlých chvilek tu je k nalezení poskrovnu, povětšinou na vás u tohoto veskrze průměrného závodění bohužel čeká jen nuda a frustrace.