Angry Birds Dream Blast

Verdikt
50

Jste-li příležitostný hráč, Dream Blast vás může zcela regulérně bavit, když zrovna potřebujete vyplnit pár minut praskáním bublin. Výhodou je, že každé kolo mění zadání, i když originální prvky zde hledat nesmíte.

Další informace

Výrobce: Rovio
Vydání: 24. ledna 2019
Štítky: arkáda, puzzle, mobilní hry

Rovio už delší dobu svým zaměřením připomíná firmu King, která se soustředí na přístupné tituly především žánru „spoj-tři“. Rovio vydává velmi podobné hry, akorát do nich vždy dostane téma naštvaných ptáků. Dnešní hra však nabídne spoustu zábavy. 

Dream Blast je neoriginální až hanba. Cíl se v každé úrovni trochu liší, ale pokaždé se snažíte praskat barevné bubliny tak, abyste vytvořili co největší komba a nějakým způsobem splnili zadání. Základem všeho hraní je fyzika a praskání. Po klepnutí bublina praskne a spolu s ní i všechny navazující bubliny stejné barvy. Při řetězové reakci čtyř a více bublin přivoláte na pomoc ptáka. Ten vám pomůže s rychlejším pročištěním úrovně. 

Tato hra s původní sérií nemá téměř nic společného. Ptáci se objevují v podobě bonusových bublin a prasata se stávají cílem, který v některých úrovních trefujete. Bonusy jsou zajímavé tím, že když se spojí dva Ruďasové, vytvoří Žluťase, který je silnější. Nejsilnějším bonusem je pak Bombas, který v zásadě pročistí celou úroveň. Hra je ale zajímavá právě díky tomu, že se neustále mění zadání. 

Jednou praskáte konkrétní bubliny, jindy se snažíte nechat propadnout vejce, ničíte led nebo bojujete s prasaty. Je to přesně ten typ hry, který se hodí na cesty v tramvaji. Pochválit musím za naprosto jednoduché menu a free-to-play systém. Jedním kliknutím se pustíte do hraní, případně si můžete koupit herní měnu a pomocné efekty, díky kterým se občas vyhnete prohře. 

Celý zážitek spočívá na jednoduché fyzice, a tedy i značné náhodě. Občas se vám něco nepodaří a po restartu úrovně to zvládnete hravě. Jindy pomohou dokoupitelné bonusy. Dream Blast neobsahuje nic originálního a hráčům bych ho doporučil snad jen pro případ, kdy hledají něco vážně relaxačního pro zabavení na pár minut. Tím bych hru i shrnul. Chvíli vás bude bavit, ale jakmile vás jednou omrzí, už si na ni nevzpomenete.