Angry Birds Blast!

Verdikt
66

Angry Birds Blast! je puzzle hříčka vycházející z dobře známých zásad žánru "spoj-tři". Nic víc a nic méně. V ničem nevyniká a nic rozbitého na ní také nenajdete.

Další informace

Výrobce: Rovio
Vydání: 21. prosince 2016
Štítky: platby uvnitř hry, spoj tři, zdarma, dětská, casual, mobilní hry

V roce 2016 a na tak přeplněném trhu musí titul s principy spoj-tři her zaujmout něčím skutečně neokoukaným, jinak nadobro zmizí na dně nabídky. Angry Birds Blast! se na něco takového bohužel dost dobře nezmohl. Jistě, nic v nepořádku s ním v zásadě není a zabavit na čas také svede, jeho tvůrci však nedělají nic proto, aby vám pomohli hru odlišit od zástupu generických žánrových příbuzných.

Hra si bere svou inspiraci zejména v hitu Candy Crush Saga. Procházíte řadou úrovní sestavenou z barevných kostek, přičemž nahoře na obrazovce svítí kolik jakých je třeba z herního pole odstranit a kolik na to máte tahů. Bloky zmizí, když se na ploše vyskytují alespoň po souhlasně zbarvených dvojicích a vy na ně jednoduše poklepete.

Autoři před vás pochopitelně staví všemožné překážky. Jednou se budete muset zbavit zlotřilých prasat, k jejichž likvidaci je třeba zničit v jejich blízkosti kostky hned dvakrát, podruhé budete zase bořit stavby, jež si za svůj základ berou konstrukce z původní arkády Angry Birds.


V momentě, kdy se vám podaří poskládat celé těleso stejně barevných kostek, jste za jejich vymazání z pole odměněni některým z bonusů v závislosti na tom, jak velké ono těleso je. Může se jednat o raketu, která odstraní vše v daném řádku, bombu, jejíž dosah je omezen na nejbližší okolí, zato však ve všech směrech anebo dokonce laser. Ten se postará o všechny kvádry jedné barvy.

Jak jsme již předeslali, Angry Birds Blast! se může pochlubit pohlednou, hravou a malovanou grafikou. Za její největší přednost bychom potom označili skvělé tempo, s jakým se posouváte vzhůru. Buďte si proto jisti, že vás minimálně na čas čeká solidní zábava. 

Na druhé straně barikády stojí tradiční neduhy free-to-play modelu. Ano, i Angry Birds Blast! pracuje s mechanikou životů a mikrotransakcemi. Je nicméně třeba říci, že zrovna tenhle počin patří k těm méně zátěžovým, co se vaší peněženky a trpělivosti týče. 

Proto z toho v konečném důsledku Angry Birds ve svém "spoj-tři kabátku" vychází relativně se ctí. Jedná se o úplně standardní puzzle titul, jehož kvality rozhodně nezáří, ale ani nehoří. Vesele si tedy spojujte dokud vás hra neomrzí a poté prostě přejděte jinam. O hezký zážitek máte na pár chvil postaráno, ne že by ovšem v nabídce nebyly k dispozici značně propracovanější alternativy.