Angry Birds Action!

Verdikt
50

Angry Birds Action! přináší do oblíbené značky razantní změnu hratelnosti, nyní podobnou klasickému pinballu. Ta, jak se zdá být zpočátku zajímavá, postupem času sklouzává vinou omezení a nízké obtížnosti ke stereotypu. Je tak jen na vás, zda dáte tomuto dosti průměrnému produktu šanci.

Další informace

Výrobce: Rovio
Vydání: 28. dubna 2016
Štítky: taktická, mobilní hry, arkáda, zdarma, platby uvnitř hry, pinball

Po vydání Angry Birds 2 chvíli trvalo, než populární mobilní značka opět zmobilizovala své síly a přišla s dalším pokračováním. Tím dalším dílem se stala arkáda Angry Birds Action!. Na trhu má koexistovat společně s celovečerním Angry Birds filmem, proto není divu, že od něj přebírá estetické základy a upravuje svou hratelnost. Nelekejte se, stále vystřelujete ptáčky z praku, nově ale dění obrazovce sledujete ve třech rozměrech a podstatou herní náplně už není bořit zlým čuníkům jejich stavby, jako spíš variace na starý dobrý pinball.

Angry Birds Action! startuje s devadesátkou úrovní a má-li být přístup tvůrců stejný jako doposud, v budoucnu se hráči dočkají nových výzev. Za prvek spojující všem úrovním platí splnění určitého zadání v rámci pinballové úrovně. Jednoduše si zvolte jednoho z dobře známých opeřenců lišících se nejen barvou, ale také schopnostmi, vypusťte je z praku a sledujte, jakou udělají paseku. Červený pták se odráží ode zdí jako hopík dokud úplně nezastaví, černý vybuchuje a žlutý má k dispozici jednorázové zrychlení. Jednotlivé levely nabízejí lehce variabilní mise, nejde ale o nic zásadního. Ať už totiž osvobozujete uvězněná vejce, sbíráte sladkosti nebo odpalujete bedny s dynamitem, výsledek je vždy v podstatě totožný.

Jestliže jste už někdy nějakou Angry Birds hru zkusili, najdete v Angry Birds Action! mnoho podobností s jeho předchůdci, a přesto i dostatek novinek, aby výsledný produkt působil jakž takž svěže. Přechod do 3D i nový vizuální styl titulu sluší. K zahození jistě není ani samotná změna konceptu. Tvůrci se rovněž snažili o vřazení jistého taktického prvku, kdy musíte hlídat optimální trajektorii prakové střely, jak si ale ilustrujeme dál, tento pokus vyzněl spíš rozporuplně. 

Pochopit pravidla Angry Birds Action! nebude nikomu činit potíže a hra je díky tomu lehce uchopitelná prakticky kýmkoliv. Autoři se tímto rozhodnutím na druhou stranu zavřeli dveře k nějaké rozumně nastavené výzvě. Zřídkakdy budete mít pocit, že se u hry namáháte, ba  naopak, drtivou většinou projedete jako nůž máslem. Z původně nadějného zážitku se tak brzy stává slušná nuda. Hra je taktéž silně omezující svým modelem energie. Po odehrání dosti nízkého počtu úrovní vás vyzve, abyste čekali na její doplnění, otravovali své facebookové přátele anebo zaplatili reálnými penězi. Nejenže jde o jednu z nejhorších ukázek využití monetizačního modelu na mobilním trhu, ale také to kompletně odmazává léta fungující strategii snahy pokořit úroveň s co nejlepším bodovým ohodnocením.