American Truck Simulator: Kansas

Verdikt

Milovaná hra s kamiony se dál rozšiřuje - po chystané Oklahomě se budeme moci podívat i do Kansasu. Datum vydání rozšíření ale tvůrci zatím ještě nesdělili.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: SCS Software
Štítky: dlc, česká hra, datadisk, simulace, od českých výrobců

Všichni se občas potřebujeme odreagovat, ale každý z nás má v oblibě jiný způsob. Někdo si pustí nějakou čiročirou řežbu, jiný se kodrcá kombajnem a pozoruje, jak mu klíčí sója, další si pustí bezduchý seriál a nechá myšlenky se toulat spolu se slinou v koutku. Já a další podobní podivíni za své odreagování často vděčíme českému studiu SCS Software.

Jejich kamionové simulátory mají zkrátka kouzlo. Posadit se za virtuální volant, nastartovat a vyrazit s vědomím, že cesta je dlouhá, obzorů je nespočet a všechno kolem bude v okamžiku jen ve zpětném zrcátku, je prostě neskutečně podmanivá óda na eskapismus. A jen se uvolnit a nechat svůj majestátní koráb polykat kilometry, je čistý silniční zen.

Už je to nějaký pátek, co hry vyšly, ale neklesající popularita evropské i americké kamionové avantýry napovídá, že v tom nejsem sám. A vzhledem k množství času, které v nich není problém strávit, a příkladné péči autorů pak člověka ani nezamrzí si jednou za čas připlatit za rozšíření. Dobrou práci přeci není problém ocenit. 

Do American Truck Simulatoru nedávno přibyl Texas a příští expanze nás zavede do Oklahomy, ale už nyní se ví, kam stočíte volant po ní. Do Kansasu, státu slunečnic. Přídavek už má vlastní kartu na Steamu, kde se dozvíte, že Kansas byl kdysi považován za srdce zemědělství, ale jeho strategická pozice přilákala i průmysl a rozvoj. Příroda však drží krok, a tak se projedete nejen industriální zónou, ale i národními parky a širými prériemi, kde na vás čeká jeden překrásný výhled vedle druhého.

Datum vydání přídavku tvůrci zatím nesdělili, ale čekání si můžete ukrátit třeba hraním evropského bratříčka, na nějž vývojáři také nezapomínají. Chystají datadisk, který vám otevře cesty na Balkán, ale zároveň také pokračují v práci na zkrášlování zemí z původní hry, které v porovnání s krajinami z expanzí občas přeci jen působí vcelku chudě. Touto kúrou momentálně prochází Německo – tvůrci se nedávno pochlubili krásně předělaným Frankfurtem nad Mohanem – a nově také Švýcarsko.