American Fugitive

Verdikt

Pár her, jejichž pointou je, aby vás neudržela žádná šatlava, existuje. Ještě letos by k nim měla přibýt další - American Fugitive.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Fallen Tree Games Ltd
Štítky: otevřený svět, sandbox, adventura, akční

American Fugitive se odehrává na ospalém americkém venkově osmdesátých let. Jste Will Riley, žádný svatoušek, ale rozhodně ani ne vrah. Přesto vás nespravedlivě odsoudili za chladnokrevnou vraždu vlastního otce, kterou jste nespáchali. Proto je čas z vězení uprchnout a najít opravdového pachatele. Pomsta!

Hratelností jde o akční hru z ptačí perspektivy v otevřeném světě s důrazem na příběh. Prý půjde o pořádně rychlou akci se zničitelným prostředím a spoustou automobilových honiček. Will sice není vrah, ale svět zločinu mu rozhodně není cizí, takže s ním můžete vykrádat domy, krást auta a mrzačit lidi.

Zápletka bude prý plná zvratů, hlubokých lidských příběhů a zkorumpovaných policistů a soudců. Zkažené lidi vám alespoň trochu vynahradí nezkažená příroda osmdesátkového severu Ameriky.

Tvůrci z Fallen Tree Games na American Fugitive pracují už několik let. Téma útěku z vězení loni celkem dobře zpracovala kooperativní A Way Out, na druhou stranu šlo o trochu jiný úhel pohledu. Ať už mluvíme o kameře, nebo o stylu hraní.

„V začátcích projektu se nás pořád držela myšlenka: ‚Jaké by to bylo, být na útěku?‘ Zčásti sandboxový otevřený svět, zčásti útěkářský osmdesátkový thriller, neustálá akce,“ popisuje inspirace při vývoji Lewis Boadle, umělecký šéf Fallen Tree Games. Ti v minulosti pracovali spíš na menších mobilních hrách, nyní ale chtějí s podporou vydavatele konečně udělat něco většího.

Na útěk se s American Fugitive budete moct dát na PC, PlayStationu 4, Xboxu One i na Switchi snad ještě během letošního roku.