American Arcadia

Verdikt

Co když je všechno kolem vás jen kulisa a ve skutečnosti se vaším životem a pachtěním baví tisíce diváků? Podobný nápad zpracoval film Truman Show a zpracuje ho i hra American Arcadia. Datum vydání ale bohužel zatím oznámeno nebylo.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Out of the Blue
Štítky: stealth, thriller, psychologický, adventura

Měli jste někdy dojem, že jste součástí reality show a že svět kolem vás je jen pečlivě nakašírovaná kulisa? Pokud jste někdy viděli film Truman Show, možná vás podobná myšlenka v týdnech po jeho zhlédnutí občas pronásledovala. American Arcadia od studia Out of the Blue má podobnou premisu, jen je ještě o kousek temnější.

Za fasádou kouzelné barevné estetiky 70. let minulého století se totiž odehrává boj o holý život. Město Arcadia bylo kompletně vybudováno pro potřeby televizní show a diváci sledují poklidné a spokojené životy jeho obyvatel. Pokud ale někomu z nich spadne divácké hodnocení příliš nízko, je definitivně odstraněn, z vysílání i ze života.

Ve hře, která mi svou znepokojivostí navzdory o poznání veselejšímu prvnímu dojmu připomenula skličující Inside, se stanete lovnou zvěří a budete se snažit uprchnout za hranice města. Děj se zčásti odehrává ve 2,5D perspektivě, obsahuje ale také plně 3D segmenty z pohledu vlastních očí, v nichž hrajete za další postavu, snažící se uprchlíkovi pomoci.

Autoři hry mají za sebou povedenou adventuru Call of the Sea, snad tedy bude i novinka stát za to. Bohužel zatím neznáme termín vydání, hra nicméně míří na PC a současnou i minulou generaci konzolí.