All-Star Fruit Racing

Verdikt

Kvalitních multiplayerových závodů je dlouhodobý nedostatek, obzvlášť pokud nevlastníte konzoli od Nintenda. Situace by se mohla změnit s příchodem ovocného All-Star Fruit Racing. Hra ještě nevyšla, ale díky programu předběžného přístupu se můžete na vitamínové tratě pustit klidně hned teď.

Další informace

Výrobce: 3DClouds.it
Štítky: indie hra, multiplayer, humor, více hráčů u jednoho zařízení, závodní

Proč prohánět sladké plody přírody trávicím traktem, když je můžete mrskat po závodnících prohánějících se po klikaté trati? All-Star Fruit Racing svým názvem sice připomíná tuctové rádoby hry z mobilní platformy, ale pod touto nelákavou slupkou nabízí na pohled šťavnatou zábavu. Že by Mario Kart dostala důstojného soka?

Mario Kart je dlouhodobě neporazitelným králem na poli závodních party her. Upřímně neočekáváme, že by ho All-Star Fruit Racing vyšoupla ze Switche na druhou kolej, ale oproti němu má jednu obrovskou výhodu – mohou se na ni těšit úplně všichni. Jak majitelé konzole od Nintenda, tak od Sony i Microsoftu a rovněž každý PCčkář.

All-Star Fruit Racing je v předběžném přístupu na Steamu již od loňského září a stále můžete naskočit za slušných 15 eur. Hra by pak měla vyjít letos v červenci na všech výše zmíněných platformách. Všude nabídne split-screen až pro čtyři hráče a kromě Switche se těšte i na online multiplayer v osmi.

Hlavní náplní ovocných závodů jsou – stejně jako v případě Mario Kart – power-upy, jimiž se probojováváte k vítězství. V tomto směru ale nejde o čisté kopírování, protože nebudete sbírat otazníčky náhodně určující vaši další výhodu.

Snažíte se totiž naplnit své nádrže různými druhy ovoce, jejichž následné zkombinování a spotřebování vám garantuje mocné efekty. Jak moc záleží jen na vás. Pokud se vám nechce čekat na kompletní naplnění, dočkáte se slabšího efektu, zatímco vrchovaté nádrže rozpoutají Megadžus.

To vše zažijete na 21 tratích rozdělených do pěti odlišných světů. Čtyři z nich pokrývají roční období, pátý svět je speciální. Nechybí mód kariéry, eliminace, závody do kopce, časovky, dragy a možnost jejich modifikace. Takže v létě na všech hlavních platformách.