Aliens: Fireteam Elite

Verdikt

Chcete-li s přáteli nemilosrdně pokosit trochu toho šmejdu z vesmíru, chystejte se na 24. serpna, kdy takhle kooperační střílečka vychází.

Počítač

WindowsWindows

Steam

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

PlayStation Store

PlayStation 4PlayStation 4

PlayStation Store

Xbox Series XXbox Series X

Microsoft Store
Předobjednat

Xbox OneXbox One

Microsoft Store
Předobjednat

Další informace

Výrobce: Cold Iron Studios
Štítky: sci-fi, fps, střílečka, multiplayer, kooperace, akční

Letos na jaře jsme se dozvěděli o existenci projektu Aliens: Fireteam a nutno říct, že z prvních záběrů nás zrovna dvakrát nenadchl. Kooperativní střílečka pro tři hráče, kteří čelí nekonečným vlnám xenomorfů, působí ze záběrů z hraní absolutně genericky a nebýt slavné značky, neměla by čím zaujmout.

V záplavě podobných titulů, které se na nás v současné době řítí, to hra rozhodně nebude mít lehké. Optimismu nepřidává ani fakt, že poslední velkou herní adaptací Vetřelce byl fenomenální Alien: Isolation z roku 2014 a ve srovnání s ním působí Aliens: Fireteam jako chudý příbuzný.

Nyní se novinka přihlašuje o slovo znovu skrz předobjednávkový trailer, který oznamuje dvě zásadní informace – jednak termín vydání, který připadá na 24. srpna, jednak jemnou změnu názvu. Nově půjde o Aliens: Fireteam Elite. To abyste se v kůži vesmírných mariňáků cítili jako ta opravdová smetánka.

Už nyní si výsledek práce studia Cold Iron můžete předobjednat, k mání je kromě základní edice i Deluxe s celou řadou kosmetických předmětů. Hra vychází na PC a současnou i minulou generaci konzolí.