Alien Carnage

Verdikt
70

Mezi zástupci klasických plošinovek nesmí nikdy chybět zmínka o Alien Carnage, akční arkádě z roku 1993. Na ovládání jsou roky přeci jenom znát, ale pokud si chcete tuto klasiku připomenout, máte možnost. Hra je už dnes zdarma, zkouška vás tak bude stát jen trochu času a nic víc.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDOS Games Online

Další informace

Výrobce: Apogee
Vydání: 10. října 1993
Štítky: plošinovka, zdarma, retro, sci-fi, staré pecky, online hry, akční, online

Přesvalený hrdina se šviháckým úsměvem, spoře oděné slečny, co mu padají k nohám, a zástupy oslizlých potvor, které žoviálně likviduje svým smrtícím arzenálem. Vítejte v devadesátých letech, kam vás na vlně nostalgie přenese arkádová plošinovka Alien Carnage.

Ve hře se zhostíte role výše popsaného štramáka Harryho a vaším úkolem bude... zachránit svět, samozřejmě. Čekal snad někdo něco jiného? Záchrana vesmíru přitom probíhá postřílením všeho, co se pohne, a osvobozením zelených hnusem omotaných slečen. Které se nepohnou. Protože jsou omotané zeleným hnusem.

Alien Carnage lehce vybočuje z tradičního mustru tím, že nabízí v podstatě otevřené úrovně, ve kterých musíte zachránit všechny nevinné oběti, ale nikterak hráče neomezuje v pořadí, ve kterém to učiní. Podobně to činila například Jungle Book, kde zase bylo potřeba hledat poschovávané drahokamy.

Hra je řádně obtížná a rozhodně není fér, což tenkrát nikoho obzvlášť nepřekvapilo, ale hráče navyklého dnešním herním hodnotám by to mohlo prvotřídně znechutit. Pokud si tedy chcete dopřát trochu nostalgie s Alien Carnage, přichystejte si nervy z oceli.

Hra je k dispozici zdarma v prohlížečové verzi. Pokud by se vám obraz nepříjemně trhal či jste měli pocit, že je pohyb podivně pomalý, zkuste několikrát stlačit CTRL + F12, dokud se hra nebude hýbat, jak má.