Alien Breed: Tower Assault

Verdikt
85

Pokračování legendární Alien Breed, které vyšlo roku 1994. Jedná se o povedenou akční hru, kterou si můžete zahrát zdarma ve svém prohlížeči.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDOS Games Online

Počítač

WindowsWindows

Good Old Games

Ostatní platformy

AmigaAmiga

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Team 17
Vydání: 1. května 1994
Štítky: sci-fi, browser-gaming, střílečka, zdarma, retro, staré pecky, online hry, akční

Šedivý panáček, hrdina série Alien Breed, se rozhodně pod šťastnou hvězdou nenarodil. Po strastiplné cestě skrz zamořené komplexy v předchozích dílech a po prostřílení se nekonečnými davy vetřelců tentokrát na planetě vesmírných slizáků rovnou havaruje. A čeká ho, tušíte správně, prostřílení se nekonečnými davy vetřelců.

Tower Assault je již třetí hrou v sérii Alien Breed, jejíž první díl spatřil světlo světa již v roce 1991. Tower Assault přišla o tři roky později, tedy léta páně 1994, a je poslední dvojrozměrnou hrou ze série.

Pokud jste hráli jakoukoliv jinou hru stejného žánru, nebo v podstatě jakoukoliv jinou starou akční hru, budete ihned doma. Po úvodní krátké epizodce na povrchu planety, kde se hrdina musí vyhýbat minám a střelám z automatických děl, se už hratelnost dostává do starých známých kolejí. Před vámi mnohapatrový komplex hemžící se jak termitiště nebezpečnými mimozemskými šelmami. V ruce zbraň a v srdci odhodlání.

Na rozdíl od prvního dílu se Tower Assault nedočkala žádných předělávek na moderní zařízení, protože se přeci jen jedná potřetí o to samé a tím opravdu ikonickým dílem byla právě první epizoda. To ale neznamená, že by se snad mělo jednat o méně kvalitní hru - lehce hororová akce dokáže spolehlivě zabavit i dnes. Zahrát si ji můžete zdarma v prohlížeči (ovládá se kurzorovými klávesami, mezerníkem se střílí) či si zakoupit verzi optimalizovanou pro Windows.