Alien Breed

Verdikt
85

Alien Breed je chytlavá a zábavná akce viděná shora. Můžete si ji zahrát zdarma v prohlížeči, zakoupit pro konzole a telefony či si pořídit optimalizovanou verzi pro Windows.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDOS Games Online

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Počítač

WindowsWindows

Good Old Games

Konzole

PlayStation 3PlayStation 3

$9,99PlayStation Store

PS VitaPS Vita

$9,99PlayStation Store

Ostatní platformy

AmigaAmiga

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Team 17
Vydání: 1. prosince 1991
Štítky: sci-fi, zdarma, střílečka, retro, staré pecky, online hry, akční

Když se hra i pětadvacet let po svém vydání dočká předělávek na mobilní zařízení a moderní konzole, je jasné, že se nejedná o ledajaký počin, nad kterým by šlo mávnout rukou. Alien Breed je lehce hororová sci-fi akce, která sice oficiálně inspiraci filmovými Vetřelci nikdy nepřiznala, zkrátka proto, že autoři neměli potřebná práva, ale jinak je zcela jasné, odkud vítr vane.

Vaše postava, hlavní hrdina a voják, přistává se svou kosmickou stíhačkou ve sci-fi komplexu, aby zjistil, proč se komunikační kanály odmlčely. Již od prvních vteřin je jasné, že je něco zásadním způsobem v nepořádku - původní obyvatelé nejsou k nalezení, ale zato se na vás hned za druhým rohem vyvalí po krvi lačnící xenomorfní monstra.

Od pětadvacet let staré hry nelze očekávat umělecký přesah a komplexní herní mechaniky. Vaším cílem bude tedy v podstatě jediné - přežít, prostřílet se záplavou mimozemských slizáků, dojít na konec úrovně, sjet výtahem hlouběji do komplexu a celý tento proces opakovat. Věk je na hře samozřejmě znát, ale jedním dechem nutno doplnit, že i přes pěkných pár křížků na krku stále dokáže být silně atmosférická a zábavná i dnes.

Pokud se rozhodnete zahrát si verzi zdarma v prohlížeči, vězte, že položky v menu potvrdíte klávesou Z. Stejným tlačítkem pak ve hře střílíte. Pohyb po obrazovce obstarají  kurzorové klávesy. Pokud byste si naopak měli chuť s sebou vzít vetřelce na cestu, k dispozici jsou i velice věrné a povedené předělávky jak na telefony s Androidem, tak iOS. Na videu u článku můžete zhlédnout ukázku z verze pro Playstation Vita.