Alfred Hitchcock - Vertigo

Verdikt

Příznivci mrazivých příběhů mohou zpozornět, chystá se totiž adaptace díla mistra nad mistry. A nezpochybnitelně kvalitní materiál zpracují herní vývojáři, kteří už za svou práci také dostali ceny, což dává ještě větší naději, že bude výsledek stát za to.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Pendulo Studios
Štítky: horor, thriller, adventura

Film Závrať z roku 1958 je jedním z nejznámějších děl režiséra Alfreda Hitchcocka. Snímek o policistovi ve výslužbě, který se snaží překonat náročný stav a rostoucí paranoiu, během více než půlstoletí inspiroval četná další kinematografická díla. I tvůrci z Pendulo Studios si jsou zvučnosti jeho jména velmi dobře vědomí, a tak se jejich nejnovější příběhová adventura jmenuje právě tak:  Alfred Hitchcock – Vertigo.

Studio v područí vydavatelství Microids svou novou thrillerovou hru odhalilo v rámci přehlídky nezávislých titulů Guerrilla Collective a snaha se tak trochu přiživit na slavném jméně je tu bohužel hodně patrná.

Podle oficiálního webu nebude mít jejich Vertigo s filmovou zápletkou prakticky nic společného – v jejich verzi vypráví o spisovateli, který přežil podivnou bouračku. Ačkoliv na místě nehody nenašli nikoho dalšího, věří, že boural se svou manželkou a dcerkou.

Od té doby trpí závratěmi a v rámci příběhu musí odhalit proč. S tím mu samozřejmě pomůžete vy skrz pečlivý průzkum vizí tří různých postav. Adventura se odehrává v několika různých časových liniích, přičemž bude na vás odhalit, které z nich jsou opravdové a kdy jde jen o falešné vzpomínky.

Španělští Pendulo Studios uvádí, že půjde o zbrusu nový příběh o obsesi, paměti, manipulaci a šílenství, který se Hitchcockovým Vertigem pouze volně inspiruje. Autoři se odvolávají na autorskou licenci a některé postavy z jejich Vertiga si podle narativního designéra Josuého Monchana prý půjčují ještě z dalších filmů slavného režiséra, třeba z Rebeccy nebo z Psycha. Samotný zesnulý filmař s hrou samozřejmě nemá nic společného.

Herní thriller Alfred Hitchcock – Vertigo vyjde na konci letošního roku pro PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S a Nintendo Switch.