Alba: A Wildlife Adventure

Verdikt

Je fajn, že se ekologické problematice začínají věnovat i hry. Ještě víc fajn je, když to nedělají na sílu, a to by mohl být případ právě chystané adventury Alba. Za hrou stojí zkušení tvůrci, takže by ještě k tomu mohla být i zábavná. Přesvědčíme se letos v zimě, kdy má vyjít.

Mobilní zařízení

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

Nedostupné

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Mac OS XMac OS X

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Ustwo
Štítky: casual, indie hra, adventura

Nejlepší mobilní hra vůbec? Těžko říct, ale nepopiratelné je, že Monument Valley bude nejspíš na jednom z prvních míst většiny seznamů, včetně toho mého. Vývojáři ze studia ustwo games tehdy (v roce 2014) trefili hřebíček na hlavičku a letos se o to pokusí znova. Namísto Monument Valley 3 teď ale oznámili novinku Alba: A Wildlife Adventure.

„Malé činy mohou vést k velkým změnám,“ hlásí jedno z marketingových hesel hry, které hezky vyjadřuje její ústřední motiv. Ten se točí kolem mladé aktivistky Alby, která se rozhodne zachránit nádherný ostrov a jeho faunu.

Alba se jednoho dne vydá za svými prarodiči na jeden malebný ostrov a moc toho v plánu nemá – se svou kamarádkou Ines chce jen pozorovat volně žijící živočichy a užívat si atmosféru ostrova. Jenže pak uvidí zvíře v nebezpečí života a uvědomí si, že s tím musí něco dělat.

Tolik k základní premise hry, o které toho zatím mnoho nevíme. Moc nám toho totiž nenapoví ani první trailer, který sice prozrazuje vizuální styl, ale hratelnost nechává pořád pod pokličkou. Nicméně vidíme zápisník, vidíme foťák a iniciativu pro úklid ostrova. Pravděpodobně tak budeme v kůži Alby ostrov uklízet, pomáhat zvířátkům a vůbec se starat o to, aby se všichni měli hezky. A možná dojde i na to focení.

Alba: A Wildlife Adventure vyjde brzy na iOS, MacOS, tvOS, PC a konzole. Vývojáři už nespecifikují, které konzole to budou, ale snad tím myslí všechny tři, tedy PlayStation, Switch a Xbox.