Alaloth - Champions of The Four Kingdoms

Verdikt

Izometrická soulsovka smíchaná s tradiční high fantasy, to vše pod příběhovou taktovkou osvědčeného mistra Chrise Avelloneho. Tohle by mohlo dopadnout velmi dobře.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Gamera Interactive
Štítky: izometrické, fantasy, akční, rpg

Alaloth: Champions of The Four Kingdoms se bude snažit hledat rovnováhu. Příběhovou i designovou. Výsledek má kombinovat tradiční high fantasy hru na hrdiny s napřímo ovládaným bojem stojícím zejména na dovednosti hráče po vzoru moderních akčních RPG. Vydání původně plánované na letošek se nestihne, což tvůrci ze studia Gamera Interactive připouští ve staronovém traileru.

Alaloth vykládá dva trumfy. Jednak příběhové pozadí, na kterém spolupracoval Chris Avellone. Oceňovaný veterán RPG tvorby se postaral o dějový podkres postav, světa a jeho historie a pro celou hru také funguje jako kreativní poradce. Což je rozhodně dobrá zpráva, protože svůj um již dokázal tolikrát, že jednoduše není důvod o něm pochybovat.

A jednak akční soulslike boj v pohledu šikmo shora. Tvůrci svůj projekt dokonce vzletně zvou „první soulslike izometrickou hrou v historii“, což... zkrátka a dobře není pravda. Na Revenanta už se asi zapomnělo a třeba taková Immortal Planet je jako co?

Ale nebazírujme na maličkostech. Díky předchůdcům naopak víme, že napřímo ovládaný poziční boj v podobném zpracování může nejen fungovat, ale umí být i výborně zábavný. Alaloth vás nechá zvolit ze čtyř archetypálních ras (člověk, elf, trpaslík, ork), propůjčit své služby čtyřiceti frakcím s vlastními příběhy, zaplést se do mocenských pletich, prozkoumávat a nakonec s největší pravděpodobností zachraňovat proměnlivý svět. Zkrátka vychutnat si high fantasy posvícení.

Pokud jste nicméně znejistěli, protože vám nový trailer přijde poněkud povědomý, vězte, že vás paměť neklame a zrak nešálí. Alaloth se předváděl identickými záběry už loni v listopadu, akorát to ještě na konci videa svítilo 2019 namísto současného 2020. Opravdu nešlo za rok přijít s nově natočenou minutou? Moc důvěry v chystaný titul podobný přístup nevzbuzuje, ale na soudy je samozřejmě ještě brzy. Uvidíme napřesrok.