Aladdin

Verdikt
88

Aladdin je i po více než dvaceti letech od vydání velice kvalitní a pohlednou plošinovkou. Pro připomenutí či jen tak z nudy - směle do toho.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDOS Games Online

Ostatní platformy

AmigaAmiga

Nedostupné

Game Boy ColorGame Boy Color

Nedostupné

MegaDriveMegaDrive

Nedostupné

NESNES

Nedostupné

MS DOSMS DOS

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Virgin Games
Vydání: 11. listopadu 1993
Štítky: pohádka, plošinovka, pro hráče do 18 let, staré pecky

Spolupráce Virgin Games a SEGA obohatila herní trh první poloviny devadesátých let minulého století o řadu plošinovkových předělávek animovaných filmů. Člověk se dnes na hru podle filmu automaticky dívá skrz prsty, protože s sebou zkrátka nesou jisté stigma. Před dvaceti lety však byla situace růžovější, a možná za to mohly právě ony herní adaptace disneyovek - ve všech případech se totiž jednalo o příjemné a dobře hratelné skákačky. Aladdin není výjimkou.

Hratelnost je podřízená tradičnímu plošinovkovému vzorci. Skrz úrovně, situované do různých míst, na která si možná vzpomenete z filmu, se musíte proskákat a probojovat až na konec, občas ještě s nějakým vedlejším úkolem, jakým je například nalezení několika kouzelných fléten a podobně. Cílem hry je, poněkud očekávatelně, zachránit princeznu Jasmínu ze spárů zlého Džafara.

Po cestě sbíráte jablka, která můžete následně metat po nepřátelích, či drahokamy, za něž je pak možné si nakoupit třeba život navíc. Nenechte se zmást kouzelnou grafikou a překrásným pohádkovým laděním hry - pořád se jedná o plošinovku z devadesátých let, a ty rozhodně neprosluly přílišnou jednoduchostí. Aladdin jim dělá čest zejména v pozdějších úrovních, kdy dokáže zatopit i zkušenému hráči.

I když se třeba někdy nedaří, je Aladdina stále radost hrát - okouzlující kreslený vizuál nezestárl ani trošičku, hra se pohybuje krásně plynule a dynamicky, animace jsou hladké jak zahřátý med. Zkrátka, celá hra opravdu působí dojmem animovaného filmu s vámi v režisérském křesle. To mimochodem není scestné přirovnání - grafiku totiž kreslili animátoři přímo od Disney, což hře dodává autentický punc. Zážitek z tisíce a jedné noci je k dispozici zdarma v prohlížeči, nic vám tedy nebrání na chvíli zapomenout na strasti běžného života a vydat se na dobrodružství do pohádkového světa.