Aftermath

Verdikt

Psychické problémy není radno podceňovat. Lidstvo si tenhle fakt už konečně začíná uvědomovat, což znamená, že tematika prosakuje i do všech možných médií, hry nevyjímaje. Minimálně částečně se jí bude věnovat i chystaná novinka Aftermath, která by měla dorazit příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: ONE-O-ONE GAMES
Štítky: stealth, survival, psychologický, adventura, akční

Psychické problémy a poruchy zatím nejsou ve hrách příliš rozšířeným tématem. Cíleně (a s vědeckou podporou) se jim věnoval Hellblade: Senua's Sacrifice, z paměti lze vytáhnout třeba ještě Psychonauts, Celeste nebo Gris. V budoucnu se na něj chtějí zaměřit také vývojáři ze studia One-O-One Games, kteří chystají akční adventuru Aftermath.

V ní se zhostíme role mladé ženy jménem Charlie, talentované inženýrky a astronautky, které se cestou do vesmíru splnil sen, dramatické události kolem návratu na Zemi se na ní ale zle podepsaly a nyní žije v rozbitém světě své mysli, propadá se stále hlouběji do temnoty a loví ji podivné bytosti.

Aftermath slibuje napínavý příběh, ale také realisticky zpracovaný crafting. Hráč bude nucen sledovat prostředí a dělat si poznámky, z nichž následně vytvoří plánek věci, kterou chce vyrobit, a vydá se shánět potřebné součástky. Komplexní budou i mechanismy přežívání, kvalitní a pravidelná strava Charlie výrazně pomůže s jejím psychickým stavem, dobrá nálada jí následně dodá sílu k boji s nepřáteli.

Finálního výsledku bychom se měli dočkat někdy v příštím roce, a to na PC a současné i minulé generaci konzolí.