AFK Arena

Verdikt
65

Pokud hledáte hru na půlhodinu denně, ale zároveň chcete neustále postupovat vpřed, AFK Arena může být dobrou volbou. Nabízí spoustu hrdinů, hromady nepřátel a hezké animace.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Lilith Ltd
Vydání: 1. dubna 2019
Štítky: mobilní hry, rpg

Má smysl vůbec zapínat konzoli, když máte jen půl hodiny a stejně nikam příliš nepostoupíte? Na telefonech je ale situace jiná a AFK Arena s tímto konceptem pracuje jinak. Postupuje, i když ji nehrajete. 

Ovládnete skupinu hrdinů, se kterými se zapojíte do božského souboje Bohyně života a Bohyně smrti, kdy tu druhou naštvalo stvoření živých bytostí. To sice nedává moc smysl, ale důležité je, že nyní musíte bojovat s démony. Hromadou démonů. Do svého týmu vezmete až pět postav, ty samozřejmě vylepšujete a opatřujete jim předměty. Procházíte úrovněmi a čelíte stále silnějším nepřátelům.

Sám souboj vypadá velmi efektně. Vaše postavy samozřejmě bojují samy a vaším úkolem je včas používat jejich schopnosti. Rovnou vám prozradím, že nejlepší je speciální útok používat okamžitě po tom, co se připraví. Žádná taktika tu bohužel není. Pokud v souboji neuspějete, mohou za to pravděpodobně dvě věci – nízká úroveň hrdinů nebo špatné složení týmu. To vás však v počátcích nebude příliš trápit. Hraní nepřináší výzvu a většinou stačí zjistit, že máte dost zkušeností na vylepšení všech hrdinů o deset úrovní.

Druhým způsobem získávání zkušeností a herních předmětů je vyčkávání. Váš tým bojuje sám na pozadí a postupně vám vydělává. Kdy si odměnu vyberete je na vás. Hra obsahuje i další události a způsoby získávání herních měn (a těch je několik) i nových hrdinů. Jejich odemykání je zdlouhavé. Na začátku naštěstí dostanete několik slušných postav, se kterými si vystačíte delší dobu. Na opravdu legendární společníky však můžete čekat týdny. Pokud samozřejmě nebudete platit skutečnými penězi. 

AFK Arena je zároveň velmi úspornou hrou. Téměř vše jde vyřídit jedním kliknutím. Postupování po desítkách úrovní provedete podržením tlačítka, vybavení nejlepších dostupných předmětů je automatické a samostatnosti lze naučit i hrdiny při boji. Kde pak zbude zábava? I díky hezkým animacím hra dobře vypadá, ale stále vám zůstane správa týmu, výběr hrdinů apod. Autoři hru navíc neustále aktualizují a přidávají nové postavy. Také mě potěšilo, že si ke každé z postav můžete přečíst příběh, který vám ji blíže představí. Vše sice trvá dlouho, ale na půl hodiny denně je to ideální hra.