Aeterna Noctis

Verdikt

Bývají to právě na první pohled ne až tak nápadné hry, ze kterých se pak rodí indie klenoty. Čeká na novou plošinovku Aeterna Noctis nějaký podobný osud? Dozvíme se napřesrok, kdy má hra vyjít.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Aeternum Game Studio
Štítky: indie hra, fantasy, plošinovka, akční

Chaos, tvůrce vesmíru a entita, kterou jí stvořené bytosti považují za boha, se od vlastních stvoření nedočkal vděčnosti, ve kterou doufal. Místo toho se namyšlení lidé rozdělili na dvě znepřátelená království se společným cílem – zničit samotného boha. Bláhovější být nemohli.

Chaos se nenechal vlastním výtvorem zastrašit a rozhodl se uvalit na obě království kletbu. Královnu světla a Krále temnoty poštval proti sobě v boji na věčnost. Opatřil je nesmrtelností, aby nikdo nemohl nikdy zvítězit. Budou bojovat až do skonání věků za to, že se vzepřeli vlastnímu stvořiteli.

Tento nekonečný svár prožijete v kůži Krále temnoty. Budete do otupění bojovat se stvořeními, která proti vám vyslala Královna světla. Stačí trochu nepozornosti a i ten nejobyčejnější nuzák s vámi udělá krátký proces. Nicméně, nesmrtelnost, pamatujete? Takže si to po smrti valíte vstříc další smrti od posledního checkpointu.

Aeterna Noctis se hlásí k odkazu klasických 2D metroidvánií, tedy náročných akčních plošinovek se spletitými chodbami vzájemně propojenými zkratkami. Zdejší Chaosem vytvořený svět se skládá ze 16 různých oblastí, z nichž se každá liší nejen zasazením a atmosférou, ale i designem.

V každé vás pak nebude trápit jen zástup nepřátel a nároční bossové, ale i prostředí samotné. Polovinu hry bojujete, klidně i z dálky za pomoci projektilů vystřelovaných z orbu, který vás všude doprovází, zatímco druhou polovinu překonáváte nehostinné prostředí. Král temnoty neustále využívá hbitého úhybu k vyhnutí se všudypřítomným ostnům a nepohrdne ani odrážením se od zdí.

Celý balíček vypadá opravdu náročně a příznivci výzev by v této metroidvanii mohli najít zalíbení. Přestože se o příběhu mnoho nedozvídáme a ani dlouhé záběry z hraní se mu prakticky vůbec nevěnují, nemůže zde chybět. Podaří se snad Králi temnoty definitivně zvítězit nad Královnou světla? Nebo se navzdory kletbě spojí a svrhnou samotný Chaos? To ví jen stvořitelé hry, která se doufejme neobrátí proti nim.

Aeterna Noctis ještě nemá konkrétní datum vydání. Dočkat bychom se měli v příštím roce na PC, PlayStationu 5, nových Xboxech a Switchi.