AdVenture Capitalist

Verdikt
84

Jedna z historicky prvních klikaček, která stále patří k tomu nejlepšímu v žánru. Pro mobilní verzi je hra jako ušitá a patří k nejlepším odpočinkovým hrám, které nevyžadují vaši plnou pozornost.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Ostatní platformy

PočítačPočítač

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Kongregate
Vydání: 30. března 2015
Štítky: platby uvnitř hry, klikfest, manažer

Kapitalismus. Systém populární zejména mezi okravatovanými byznysmeny, kterým umožňuje z už tak slušného majetku „vyrobit“ kontejnery zelených papírků mávnutím ruky. Že se vám nahrnuly slzy do očí při představě, že takový osud vás asi nečeká? V AdVenture Capitalist si na oko můžete vyzkoušet, jak hřejivé je sledovat raketový růst životních úspor na bankovním účtu.

AdVenture Capitalist se řadí mezi vůbec první takzvané "idle" hry, tedy hry, kde zpočátku klikáte jak zběsilí a hromadíte zdroje, abyste si koupili lepší klikátko, vydělávali více, a tak pořád dokola zvyšovali svůj příjem.

Začátky nejsou veselé. Dostanete prostý stánek s citróny, a když na něj kliknete, vyděláte 1 dolar. Jakmile získáte 10 dolarů, můžete je všechny utratit za vylepšení stánku, který začne vydělávat 2 dolary. Neustálým klikáním a vylepšováním se dostanete třeba na 50 dolarů za klik, kdy pro vás není žádný problém pořídit si vlastní tiskárnu novin za pár stovek. Tisk novin sice zabere o něco déle než prodej citrónů, ale o to větší nese zisk.

Až si zase našetříte, tentokrát již tisíce, investujete do myčky aut, poté do pizzerie, cukrářství, krevetové společnosti, hokejového klubu, nahrávacího studia, banky a konečně do ropné rafinérie. To už se ale bavíme o bilionech, trilionech nebo dokonce o částkách, o nichž ani nevíte, že se nějak jmenují a jen spočítat jejich nuly by vám trvalo věčnost.

Nebojte se, že na všechen svůj majetek budete muset klikat jak smyslů zbavení. Od toho tu jsou přecení jiní, aby dřeli za vás. Za tučné částky si najímáte počítačem řízené managery, kteří „klikají“ za vás a vy tak máte spoustu času sledovat naskakující bžiliony. Každý závod navíc po dosažení určitých vylepšení zdvojnásobuje svou výrobu a za ještě tučnější sumy můžete zisk rovnou ztrojnásobovat.

Až se vám bude zdát, že váš byznys stagnuje, jednoduše vyhlásíte bankrot. Pak podle naspořené částky obdržíte určitý počet investorů, kteří procentuálně zvýší příjem nového podnikání a později vám dovolí otevřít několik závodů dopředu bez nutnosti neustále prodávat citrony. A pokud vás i tento koloběh omrzí, proč si nezaložit společnost na Měsíci i na Marsu?

Grafická stránka hry nikoho neoslní, je čistě funkční, stejně jako hudební doprovod, který po pár hodinách jedné smyčky raději vypnete. Jinak se jedná o velice poctivou Idle hru se vším všudy. Nic, u čeho byste vysedávali hodiny v kuse, ale ideální kousek, který zapnete na pět minut ráno, odpoledne a večer každý den.

Platební modelHra je zcela zdarma a nezaplatíte-li ani korunu z vlastní kapsy, nijak vás to neomezí. Autoři totiž použili reklamu způsobem, kdy vás ani trochu neotravuje – za dobrovolné shlédnutí videa se vám na 4 hodiny zvednou zisky o 100%. Pokud vám však všudypřítomný kapitalismus přivodí utrácecí slinu, můžete si penězi zvednou výdělky třeba 12 krát nebo zlevnit vylepšování.

Recenzováno na: Lenovo TB3-X70L